16 Aralık 2018

Kişiselleştirilmiş Öneriler Dönüşüm Oranını Arttırıyor

Tüketiciler artık birebir kendilerini hedefleyen hizmetlere daha cazip bakıyor.

Hem fırsat sektöründe, hem private shoppingde tüketicilerin daha önce ilgilendikleri tarz ürünlerle hedeflenmesinin yararları belirtilirken, kişisel zevklere yönelik aylık ürün paketi gönderim hizmetleri de günümüzün yeni e-ticaret akımını oluşturuyor.

İngiltere merkezli bir online mücevher satış sitesi olan Astley Clarke, web sitelerine kişiselleştirilmiş öneri altyapı sistemi PredictiveIntent‘i entegre ettikten sonra sitesini ziyaret eden kesimin satışa dönüşüm oranlarında %60 artış gözlemlediklerini açıklıyor.

Kasım ayında PredictiveIntent ile çalışmaya başlayan firma, PredictiveIntent’in kullanıcıların sitede aradıkları, görüntüledikleri ve sepete ekledikleri ürünleri inceleyerek, bu ürünlere benzer satın alma önerilerinde bulunan sisteminden yararlanıyor.

Site kullanıcısına göre sitede görüntülenecek olan ürünleri de belirleyebilen PredictiveIntent teknolojisinin, site içerisinde arama yapan tüketicilerin satışa dönüşme oranlarında ise %35 artış sağladığı Astley Clarke tarafından paylaşılıyor.

Astley Clarke adına açıklama yapan bir yetkili, offline mağazalardaki kişisel öneriler yapabilme teknolojisini offline’a taşımak için çabaladıklarını, her ne kadar bu teknolojinin hiç bir zaman gerçek bir insan tarafından yapılan önerilerin yerini tutamayacak olsa da, sağladığı kişisel dokunuşun satışlara olan pozitif etkisini gözlemlediklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Mert Canlı der ki:

    kişiselleştirilmiş öneriler kesinlikle çok daha etkili oluyordur ancak neden login with facebook kullanarak kullanıcıların beğeni ve ilgi alanları üzerine de odaklanmamışlar acaba, kullansalar kullanıcı henüz sitede gezinmeye başlamadan, kullanıcının hangi ürünlerle ilgilenebileceğini tahmin etmek çok daha kolay hale gelecek

Fikrini söyle

*