15 Kasım 2018

Atasay’ın Online Ziyaretçi Sayısı Sevgililer Günü’nde Yüzde 132 Arttı

atasay_infografik
Sevgililer Günü’nde tüketicilerin en çok yöneldikleri ürün kategorileri arasında takı ve aksesuarlar öne çıktı. Atasay Mücevherat yayınladığı infografikle tüketicilerin Sevgililer Günü’ndeki alışkanlıklarını gösteriyor.

Ocak ayıyla kıyaslandığında online ziyaretçilerinin sayısının yüzde 132 artığını belirten Atasay, ortalama olarak iki hafta öncesinde kullanıcıların sipariş vermeye başladığını; ancak Sevgililer Günü’ne üç gün kala aldıkları sipariş yoğunluğunun en yüksek seviyeye ulaştığını belirtiyor.

Bu süreç içerisinde sayfa görüntülenmelerinde de yüzde 104’lük bir artış yakaladıklarının üzerinde duran şirket, ortalama ziyaret sürelerinde ise yüzde 13,6’lık bir azalma olduğunu belirtiyor. En çok sipariş verilen saat aralığının ise yüzde 35 ile öğlen 12 ile akşam 6 saatleri arasında olduğu görülüyor.

İl bazında en çok ziyaretçi İstanbul’dan gelmiş olsa da geri dönüşüm oranına bakıldığında Bilecik ilk sıraya çıktı. İnternetten siparişlerin yüzde 88’ini erkekler verirken, ortalama sepet tutarı ise bu dönemde yüzde 8 arttı.

Tüketicilerin en çok tercih ettikleri ürünler arasında pırlanta ve altın yüzükler ilk sırayı alırken, siteyi ziyaret edenlerin yüzde 27’si tablet, yüzde 8’i akıllı telefonlarını kullandığı görülüyor. İnfografikte paylaşılan diğer verileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

atasay_infografikSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*