17 Kasım 2018

Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü Sahibini 15 Ocak’da Kayseri’de Buluyor!

arya-Fatoş_Büyükkuşoğlu-turkishwin-melek_pulatkonak

Yüksek büyüme potansiyeli olan kadın liderliğindeki şirketlerle doğru yatırımcıları buluşturan Arya Kadın Yatırım Platformu’nun bu yıl 2.’sini verdiği Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü’nün sahibi TurkishWIN ve BinYaprak kurucusu Melek Pulatkonak oldu. Ödül Töreni 15 Ocak, 2016 TOBB Kadın Girişimciler Kurulu işbirliği ile Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Başarı hikayeleriyle dünyayı değiştiren ve başka kadınlara ilham kaynağı olan kadınlara verilen Fatoş Büyükkuşoğlu Güçlü Kadın Ödülü, Arya Kadın Yatırım Platformu’nun kurucusu Ahu Serter’in ve kardeşi Gamze Büyükkuşoğlu’nun annelerinin anısına veriliyor. İki kızını güçlü birer birey olarak yetiştiren Fatoş Büyükkuşoğlu ilham verici bir anne, sanatçı ve iş kadınıydı.

Ahu Serter konuyla ilgili açıklamasında, “Annem inanılmaz bir kadındı. Güveni ve zarafetiyle girdiği her ortamı aydınlatan bir kadındı. Her tür insandan saygı ve samimiyet görürdü, çünkü herkese öyle yaklaşırdı. Annem bize, bir kadının istediği her işte başarılı olabileceğine inandırdı. Toplumumuzda, onun gibi geleceği şekillendirecek daha çok kadına ihtiyacımız var. Bu nedenle ödülü onun anısına her yıl başarılı bir kadınımıza vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

arya-Fatoş_Büyükkuşoğlu-turkishwin-melek_pulatkonak

Melek Pulatkonak

Fatoş Büyükkuşoğlu 2015 Güçlü Kadın Ödülü’ne Uluslararası kız kardeşlik ağı Turkish Women’s International Network (TurkishWIN) ile kadınlar arası dayanışma vizyonuna adanmışlığını gösteren Melek Pulatkonak layık görüldü.

Beş yaşını yeni dolduran TurkishWIN’de girişimci, öğrenci, profesyonel çalışan kadınlar, ilk defa aynı platformda birbirine ilham verip, bu kız kardeşlik ağında bir araya gelerek tecrübelerini paylaşıyor. İstanbul, Ankara, Londra, Zürih, Boston, New York, Washington DC ve San Francisco’da faaliyette olan TurkishWIN’in 600’e yakın üyesi, 40 üniversitede 90 kampus liderleri bulunuyor.

TurkishWin, kuruluşundan bu yana ayrıca ‘Üniversite Women in Business Kulüpleri’, ‘Kadın Liderlik Platformu’ ve ‘YenidenBiz’ networklerine de ev sahipliği yapıyor. Melek Pulatkonak’in yeni girişimi BinYaprak, çalışan ve üretmek isteyen kadının fark yarattığı bir kızkardeşlik networkü olarak hizmet veriyor.

Girişimci ve kurumsal şapkalarını değiştirerek kullanan Melek Pulatkonak, TurkishWIN’de tam zamanlı çalışmaya başlamadan önce Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı, Hakia Semantik Arama Motoru kurucu ortaklığı ve New York’ta birçok farklı görevde çalıştı. Pulatkonak Avusturya Kız Lisesi, London School of Economics & Political Science ve Columbia Business School mezunu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*