13 Aralık 2018

Markaların %90’ı Mobil Alışveriş Çalışmalarını Arttıracak

Tüketicilerin mobil alışverişe ilgileri arttıkça, mağazaların da bu yöndeki çalışmaları hızlanıyor.

ABD mobil iletişim servisi AT&T tarafından yayınlanan bir araştırma da işte bu noktaya dikkat çekiyor.

AT&T gelecek 12 ay içerisinde mağazaların %88’inin mobil ticaret çalışmalarını arttıracaklarını belirtiyor.

Pazarlama uzmanlarının %41’inin taranabilir barkodların önemine değindiklerini belirten AT&T, tüketicilerle iletişime geçmede mobil cihazlarla taranabilen barkodların oldukça önemli bir yer kapladığının altını çiziyor.

501 pazarlama ve reklam uzmanı ile yapılan araştırmada, uzmanların %43’ünün mobil uygulamalara oldukça önem verdiklerinin ortaya çıktığını da AT&T tarafından açıklanıyor.

AT&T, araştırmasında yer alan uzmanların %40’ının mobil bannerlarının mobil sitelerde ve uygulamalarda bulunmasının önemli bir etken olduğunu belirttiklerini de iletirken, Eylül ayında akıllı telefon sahiplerinin neredeyse üçte ikisinin telefonları ile alışveriş yaptıklarını, bu verileri de göz önüne alarak, mobil alışverişin mağazalar için ne kadar önemli olduğunun açıkça ortaya çıktığını ekliyor.

AT&T yöneticisi Chris Hill, müşterilerin mobile yönelmesi ile, pazarlama uzmanlarının da bu yöne kaymasının oldukça doğal bir sonuç olduğunu ekleyerek, mobil ticarette geride kalan firmaların kaçırabilecekleri fırsatlara dikkat çekiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*