14 Kasım 2018

Avansas.com Profesyoneller Liginde Hedef Büyüttü

Türkiye’nin en hızlı büyüyen online ofis marketi Avansas.com, büyük ölçekli firmalar için geçtiğimiz sene hizmete açtığı Avansas Pro ile hedefini büyüttü. Türkiye’deki ilk 500’deki şirketin çözüm ortağı olmayı hedefleyen firma, 2015 sonunda 150 milyon ciro hedefliyor.

Avansas.com, ofis malzemeleri markalarını bünyesinde topluyor. Geçtiğimiz yıldan bu yıla %500 büyüme gösteren Avansas.com Türkiye’de 3-4 milyar lira arasında değişen ofis malzemeleri pazarı içerisinde; 2015 sonu hedefi 150 milyon TL ciro, uzun vadede ise 1 milyar TL ciro ile pazar lideri olmayı hedefliyor. Şirketin şu an için istihdam sayısı 168. Bu yılın sonunda 205, gelecek yılın sonunda da 227 kişi olması bekleniyor.

Avansas.com Pazarlama Direktörü Sedat Anak, uyguladıkları iş modeli ile işletmelere para ve zamandan %30’a varan tasarruf imkanı sağladıklarını belirtti. Avansas’ın web sitesinde listelediği 5500 den fazla ürünün tamamının her zaman  stoklu olarak depoda bulunduğunu ifade eden Anak, bu sayede İstanbul içerisine %99,4 oranında bir günde teslimat yapabildiklerinin altını çizdi.

Anak’ın ardından söz alan Avansas Satış Direktörü Çağrı Bozay, kısa bir süre önce büyük ölçekli firmalar için hizmete sundukları Avansas Pro ile yeni bir hedefe doğru yöneldiklerini anlattı. Hizmet ağına 2012 yılından bu yana 20 milyon TL üzerinde yatırım yapan Avansas, 6 bin metre karelik gelişmiş stok deposu ile Türkiye çapında ofis malzemesi ihtiyacına 7 gün 24 saat hizmet verebiliyor. Avansas Pro ise büyük ölçekli firmalara özel ürün listeleme, aylık bütçelendirme, çok noktaya teslimat, detaylı online raporlama gibi pek çok avantaj bir arada sunuyor.

Müşterilerine haftalık, aylık veya yıllık alımlarını geriye dönük olarak incelemelerine olanak tanıdıkları bir sistem sunduklarını belirterek, bu verilerin istenildiği takdirde tek tıkla raporlanabileceğini ileten Bozay böylece Avansas’ı tercih eden firmaların süreç içinde ne kadar tasarruf ettiklerini net  bir şekilde görebileceklerini söyledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Biz neredeyse tum ofis ihtiyacimizi avansas tan temin ediyoruz ve gercekten de siparisi takip eden gun kendi ekipleri hizlica teslimat yapiyor. Basarilarinin devamini dileriz

  2. yani bu rakamlar çok abartı geliyor 2015 sonu 150 milyon ciro yani çok abartı okadar ciroya ulaşması çok zor imkansız gibi bir şey. fakat iyi bir girişim aslında dikey eticaret gün geçtikçe daha da önemi artıyor.

Fikrini söyle

*