21 Kasım 2018

Avrupa Açılımı Yolunda Bir Yatırım da JustFab’den

ABD merkezli e-ticaret firmaları oldukça doymuş ve rekabeti yüksek pazarlarından çıkıp uluslararası genişleme ataklarına devam ediyorlar.

Kısa bir süre önce 105 milyon dolarlık rekor bir yatırım alarak, Avrupa’da hizmete başlayacağı 13 ülkenin ardından Türkiye kapılarını aralamayı planladığını açıklayan e-ticaretin parlayan yıldızı Fab.com‘dan sonra üyelik modeliyle aylık ayakkabı gönderimi yapan JustFab de 76 milyon dolarlık yeni yatırımı ile gözlerini Avrupa pazarına diktiğinin sinyallerini veriyor.

2011 Eylül ayında 33 milyon dolarlık bir yatırım alarak sene başlarında ilk Avrupa pazarı Almanya’yı hizmete sokan ayakkabı gönderim sitesi JustFab, Almanya’da üye kazandırma masraflarının ABD’ye kıyasla daha düşük olduğunu deneyimlediklerini, yeni pazarlarının Eylül ayında girmeyi hedefledikleri İngiltere olduğunu belirtiyor.

JustFab, 2012 sonuna kadar açılım yapmayı planladıkları 2 Avrupa pazarı daha olduğunu belirtirken, bu ülkelerin isimlerinin henüz gizli olduğunu paylaşıyor.

ABD ve İngiltere pazarı gibi çok bilinen pazarların dışında, tüketicilerin tercihleri konusunda daha az deneyimli oldukları Asya gibi pazarlara girmenin de yakın dönem planlamalarının içerisinde olduğunu açıklayan JustFab, bu pazarlara sıfırdan giriş yapmaktansa firma satın alımları ile girmeyi tercih edeceklerini açıklıyor.

Yeni yatırımı ile toplam yatırım miktarını 139 milyon dolara yükselten ve ABD’de sadece aylık ayakkabı gönderimi konusunda bile rakipleri bulunan JustFab, henüz rekabetin gelişmediği pazarlara düşük üye kazanım masrafları ile girerek pazar lideri olmayı hedeflemiş gibi görünüyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*