12 Aralık 2018

Avrupa E-Ticaret’i İngiltere’ye Borçlu

Hermes’in yaptığı bir araştırmaya göre İngiltere’de yapılan online satışlar, güvenin artması ile birlikte hızla yükseliyor.

Yine aynı araştırmaya göre Fransa (%14) ve Almanya (%10) gibi ülkelere göre İngiltere’de (%27) çok daha fazla online alışveriş yapılıyor. Dahası önümüzdeki yıl boyunca daha çok online alışveriş yapacağını söyleyenlerin oranı İngiltere’de %42 seviyesindeyken, Fransa’da%30, Almanya’da ise %28.

Yine Fransa ve Almanya ile karşılaştırdığımızda, İngilizler’in %73’ü daha çok ve farklı alanlarda da online alışverişi deneyeceklerini söylüyorlar. Aynı söylemdeki tüketicilerin Fransa’daki oranı %64, Almanya’daki oranı ise %58.

İngiliz ve Fransız tüketicilerin %84’ü ülke dışından da online alışveriş yaparken, Almanya’da bu oran %67. Yalnız, Almanya ve Fransa’da yurt dışından online alışveriş yapanlar, öncelikle İngiltere’yi tercih ediyorlar.

Bütün bu oranları göz önüne aldığımızda, İngiltere’nin Avrupa’daki e-ticaretin hem satış hem de tüketici konusunda büyük oranda itici gücü olduğunu söyleyebiliriz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*