13 Aralık 2018

Avrupa’da İnternette En Fazla Vakit Geçiren 3. Ülkeyiz

comScore tarafından Avrupa’daki internet kullanımının araştırıldığı bir rapor, Türkiye’nin İngiltere ve Hollanda’dan sonra, Avrupa’da internette en fazla vakit geçiren 3. ülkesi olduğunu ortaya çıkardı.

Avrupa genelinde 372 milyon internet kullanıcısı olduğu belirtilirken, Türkiye’nin tek başına 23.1 milyon internet kullanıcısı olduğu bilgisi paylaşıldı.

İnternette en fazla vakit geçiren ülke olan İngiltere’de internette kişi başı aylık 35 saat geçirildiği belirtilirken, Hollanda’da bu rakamın 32.8 olduğu bilgisi paylaşıldı. Avrupa 3.’sü olarak Türkiye’de ise bir kişinin ayda internette geçirdiği süre 32.7 saat.

Türkiye, ayda ortalama 3706 sayfa ziyareti ile de Avrupa birincisi konumuna gelmiş bulunuyor.

Ülkemizde en fazla ziyaret edilen sitelerin de araştırıldığı raporda, Facebook‘un ayda toplamda 13.1 milyar dakikalık ziyaret ile ilk sırada bulunduğu belirtiliyor. Facebook ziyaretleri, toplam internet kullanımının %28.8’ine denk geliyor.

Facebook’u 4 milyar dakika ile Microsoft siteleri, 3.9 milyar dakika ile ise Google siteleri takip ediyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*