19 Aralık 2018

Avrupa Seyahat Harcamalarının Yarısı Online Ortamda Yapılıyor

Ülkemizde fiyat karşılaştırmalarındaki kolaylığı, konaklama merkezlerinin görüntülerine ulaşmadaki rahatlık, müşteri yorumlarını okuyarak hareket edebilme gibi avantajları ile son birkaç senede atağa geçen online seyahat, Avrupalı tüketicilerin de tercihi.

Pek çok tüketicinin yıllık online harcamalarının büyük bir kısmını oluşturan, bu nedenle offline acentaları onlinea yönelmeye iten online seyahat sektöründe, senelerdir seyahat sektöründe hizmet veren seyahat acentalarının yanı sıra birçok yeni online firma da pay alabilmek adına yarışıyor.

Avrupa seyahat analiz firması IPK International tarafından yapılan bir açıklama, online seyahatın büyüme hızını gözler önüne seriyor.

2011 yılında yapılan seyahat harcamalarının %55’inin online ortamda gerçekleştiğini belirten IPK, bu oranın 2010 yılının %15 yukarısında olduğunu ifade ediyor.

Avrupa seyahat sektörünün en geniş pazarı olan Almanya’nın ise offline seyahat harcamalarının onlineı geride bıraktığını açıklayan IPK, Almanya’da tüketicilerin uygun fiyatlarına rağmen offline seyahat acentalarını onlinea tercih ettiklerini belirtiyor.

IPK, online yapılan seyahat harcamalarının %50’sinin seyahat acentalarının web siteleri üzerinden gerçekleştiğini de ekliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*