16 Aralık 2018

Avrupa’da Yeni Trend Lokasyon Bazlı Hizmetler

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile hızla önem kazanan servislerden bir tanesi de lokasyon bazlı uygulamalar, hizmetler.

Firmaların, müşterilerine bulundukları lokasyonlara göre sunmayı hedeflediği hizmetler, lokasyon bazlı hedeflendirilmiş reklamların artışını da beraberinde getiriyor.

61 ülkede hizmet sunan araştırma firması Berg Insight tarafından yayınlanan bir rapora göre, Avrupa’daki lokasyon bazlı hizmetlerden kazanılan gelir 2010 yılında 205 milyon euro iken, senelik %13.4 büyüme hızı ile 2016 yılında 435 milyon euroya yükselecek.

Berg Insight, Avrupa’da cep telefonu kullanıcılarının neredeyse %20’sinin lokasyon bazlı bir hizmeti düzenli olarak kullandıklarını tahmin ettiklerini belirtirken, bu oranın Kuzey Amerika’da %30 dolaylarında olduğunu paylaşıyor.

Berg Insight, Kuzey Amerika lokasyon bazlı hizmet gelirinin 2010 yılında 620 milyon dolar civarında olduğunu da paylaştığı raporunda, 2016’da bu rakamın 710 milyon dolara çıkacağını tahmin ettiklerini açıklıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

Fikrini söyle

*