16 Aralık 2018

Avustralya’nın Zappos’una 12 Milyon Dolar Yatırım

Dikey e-ticaret siteleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça revaçta.

Türkiye’de de ardı ardına yenileri açılan ve başarı hikayelerini okuduğumuz bu niş siteler bir örnek de, Amazon tarafından satın alınan online ayakkabı satış sitesi Zappos benzeri, sadece ayakkabı satışı yapan StyleTread.

2010 yılında Avustralya’da kurulan StyleTread, kısa sürede sağladığı hizmet ile başarıyı yakalayarak, yatırımcıların dikkatini çekti.

Zappos.com, her ne kadar yayın hayatına sadece online ayakkabı satışı hizmeti ile başlasa da, hizmet alanını genişleterek giyim, aksesuar ve ev eşyası satışına da girdi.

12 milyon dolarlık yatırım aldığını açıklayan StyleTread, Avustralya’da sadece ayakkabı satış hizmeti sunan tek firma değil. Firma aldığı yatırım ile en büyük rakibi Zalando önünde avantaj sağlamayı planlıyor.

Kuruluşundan bu güne çalışan sayısını 70 kişiye çıkaran StyleTread, aylık 1 milyon ziyaretçi aldıklarını, müşterilerinin %40’ının devamlı müşteriye dönüştüğünü açıklıyor.

Sitesi üzerinde 60.000’den fazla ayakkabı çeşidinin bulunduğunu da ekleyen firma, Avustralya’nın her yerine en geç 3 iş gününde teslimat hizmeti sunduklarını belirterek, online alışverişlerde kargo süresinin kısalığının oldukça önemli bir etken olduğunu belirtiyor.

Firma merkezlerinin bulunduğu Sydney içerisinden gelen siparişleri 3 saat içerisinde teslim ederken, Yeni zelanda siparişlerini ertesi gün müşterilerine ulaştırıyor. StyleTread’in aynı zamanda 100 günlük iade süresi de bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*