12 Aralık 2018

Avusturalya’da E-Ticaret 2012 Sonunda AU$13 Milyara Ulaşacak

Online aışveriş dünyanın her yerinde hızla büyümeye devam ediyor.

İngiltere ve ABD online alışverişte dünya lideri olarak oldukça kuvvetli yaygınlaşma oranlarına ulaşmış durumdalar.

Fakat her geçen gün aralarına yenilerinin eklendiği araştırmalar, bu iki ülkenin online alışveriş kullanım yaygınlığı konusunda rakiplerinin artacağını gözler önüne seriyor.

eMarketer tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, 2012 yılının sonuna kadar Avusturalya’daki tüketicilerin %70’i artık online alışveriş yapmaya başlayacaklar.

eMarketer’ın yaptığı tahmini 2012 sonu online alışveriş harcama toplamı ise AU$13 milyara ulaşacak.

2011’de Avusturalya’da gerçekleşmiş olan online alışveriş harcama toplamının AU$10.5 milyar olduğunu paylaşan eMarketer, Avusturalyalı tüketicilerin online alanda uluslararası satış yapan markalara olan harcamalarının artacağını da açıklıyor.

eMarketer analisti Jeffrey Grau, ABD’deki online mağazaların Avusturalya’da yer alan tüketicileri de hedeflediklerini, Avusturalya’nın yasaları gereği AU$1000 yani 1031 amerikan doları altındaki uluslararası alışverişlerden gümrük vergisi almıyor olmasının tüketicilerin uluslararası alışverişlerini kolaylaştırdığını paylaşıyor.

Avusturalya’da yerel pazardaki mağazaların online ticarete açılmada geç kalmalarının, tüketicilerin uluslararası markaları araştırması sonucunu doğurduğu da eMarketer tarafından ifade ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*