15 Kasım 2018

Avusturalyalı Mağazanın Ücretsiz iMac Hatası Twitter ile Ortaya Çıktı

Avusturalya merkezli Dick Smith elektronik mağazasının Yeni Zelanda’ya yayın yapan web sitesindeki hata Twitter sayesinde ortaya çıktı.

Yeni Zelanda web sitesi üzerinden yapılan siparişlerde, web sitesinde kaynaklanan bir hata yüzünden, müşterilerden check out esnasında sadece kargo ücretinin alındığı, ürünün fiyatının toplam fiyata dahil edilmediği alışveriş yapan üyelerin twitleri sayesinde farkedildi.

Birçok iPod ve iMac’in gün içerisinde ücretsiz olarak, sadece kargo bedeli ile satıldığı Twitter’da dolanmaya başladı.

Kullanıcıların “27 inch iMac siparişime toplam 4.95$ ödedim” gibi Twitter paylaşımları ile hatanın farkına varan web site yetkilileri, siteyi bir süreliğine kapatarak, web sitesini geliştirme üzerine çalışmalar yaptıklarını belirttiler.

Dick Smith yetkililerinin ücretsiz satın alımlara uygulayacağı yöntem ise %10’luk bir indirim oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Tüh kaçırdık desene (: Alişveriş potansiyeli olan web siteleri başka bir subdomainde veya başka bir sunucuda test işlemlerini gerçekleştirmeleri en doğru olanıdır. E-ticaret sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli unsur.

Fikrini söyle

*