19 Kasım 2018

Başarısının Sırrı Az Uyumak Olan Ünlü Yöneticiler [Galeri]

Uzun ve yorucu iş saatleri ve yoğun iş temposunun ardından birçok kişi işten çıktıktan sonra evine gidip, 8-9 saatlik bir uyku çekmeyi tercih ederken, çok ufak bir kesim de günde 3-4 saat uyuyarak kendine daha fazla çalışmak için zaman yaratıyor.

İş dünyasının başarılı simalarının da başarılarının arkasındaki sır perdesi aralandığında da ortaya çıkan sonucun az uyumak olduğu görülüyor. Çalışmayı, uyumaya tercih eden bu başarılı isimlerse şu şekilde:

Donald Trump, Trump Yönetim Kurulu Başkanı

Picture 1 of 14

Donald Trump, başarısının arkasındaki en büyük etkenlerden birinin günde 3 ile 4 saat uyumak olduğunu belirtiyor. The Daily News’teki bir röportajında “günde 12-14 saat uyuyan biri, 3-4 saat uyuyan biriyle nasıl rekabet edebilir ki” diyor.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. 20-25 arasında bir kaç gün 3-4 saat uyku olabilir fakat neredeyse tüm tıbbi uzmanlar bunun yanlış olduğunu bilimsel olarak söylüyor.

  Burada sadece uykuyu bir problem gibi görmeden öte bunun ancak sağlıklı ve zinde bir vücut ile mümkün olduğunu belirtmek gerekecek. Bilimsel araşturmalar göre min. 8-9 saatlik bir uyku gerekiyor vücut için. Arada kaçamak olabilir ama gerçek bu.

  Uykusuz kalmak yerine planlı ve zinde olmak gerek. Planlı olmadıktan sonra fazladan 3 saat bir şey ifade etmez

  • Ömer Erkul der ki:

   Sanki az uyuyunca daha çok çalışma zamanı kalır gibi algılanıyor ama önemli olan çok çalışmak değil,verimli çalışmaktır.Dinlenmiş ve zinde bir zihinle işleri çok daha kısa sürede yapmak mümkündür. Herkesin uyku ihtiyacı farklıdır.İyi bir uyku ,sağlıklı bir zihin ve beden için en az beslenme kadar önemlidir.
   Ömer

 2. taner der ki:

  demekki albert benim kafadan 🙂

 3. fatma der ki:

  Bunu farkettim…

 4. Kenan der ki:

  Uykusunu kaçıran sebepleri vardır onun… Ofisinde yatak odası da vardır. Gün içi bir iki saatkestirebildiği

 5. Bence uyku veya uykusuzluk mu diye bir tercih yapmaktansa gün içinde en verimli çalışılan saat tespit edilmeli ama asla kendimizi bu saatlerde mutlaka bir şeyler üretmeliyim diye şartlandırmamalı ve hayatı akışına bırakmalıyız.

 6. uykucu gözler der ki:

  yok öyle bişi

 7. adamlar uyumuyor arkadaş bizde varsa yoksa uyusunlar kahveye gitsinler

 8. Furkan der ki:

  Beyler saçmalamayın bu dedikleriniz işte 8 saat uyku kanıtlanmış falan hikaye bunlar bilim her geçen gün gelişiyor ve her defasında yeni teoriler deneyler ortaya çıkıyor bunun hakkında ne siz bir yorum yaparsınız ne de ben ancak 8 saat uyuma diye bir şey yoktur bu koca bir yalan sen 8 saat uyu başkası 4 saat uyusun sen sadece ondan daha tembel kalırsın ayrıca başarılı olmak isteyen daha fazla çalışmalı konu da bu zaten daha fazla çalışacak isen başlanması gereken en mantıklı yer uykudan kesmek yani aptal insanların hayatının 3 de 1 ini yatağa harcadıkları yerden 4 saat veya 5 saat gayet yeterli bir uyku süresidir 8/9 saat uyku aptallıktır. insanlar pazar günleri, tatillerde falan 10/12 saat uyumak yerine 8 saat uyuduklarında uykusuz olduklarını söylerler halbuki 8/9 saat uykunu yeterli olduğunu söylememiş miydiler? 4/5 saatlik bir uyku insana yeter de artar bile bakın o zaman bir şeyler yapmak için ne kadar çok zamanınız olacak. Verimli çalışmaya gelince bu tam bir saçmalık zaten bir şeyler elde etmek istiyorsan yapacağın her çalışma verimlidir. Verim alamıyorsan çalışmanın bir mantığı olmaz zaten 😀 .

 9. Aliş der ki:

  Selam. Özellikle hafta içi 8-9 saat uyumak vücudun tembel olmasını ve hatta bu durumun devam etmesi halinde alışkanlık yapması ve insanın verimini düşürmesi söz konusu olur. 3-4 Saatlik uyku belki bir çok insan için az olabilir belki ama 8-9 saatlik bir uyku her insan için (çocuklar hariç) fazladır kanısındayım. Ben günde 6-7 saat veya daha az uyuyorum. Zaman yönetimini uyku ile değerlendirdiğimiz kadar gün içerisinde farkında bile olmadan boş yere harcadığımız onca saat ile de yapmalıyız. Tek ihtiyacımız olan vücudumuzun zinde olabilmesi için günde kaç saat uyku gerektiğiniz bilmek (insana göre değişkendir), spor yapmak ve düzenli beslenmek. Teşekkürler.

 10. sinnaz der ki:

  Bu insanların çoğunun aynı zamanda da vejeteryan olduğunu biliyor musunuz? Beslenme alışkanlığı zindeliği etkileyen bir faktör 😉

 11. Bence uyku insandan isana değişir.
  Ama şu bi gerçektir. Nasıl alışırsan ona ihtiyaç duyarsın.
  Mesele alışmakta

 12. hayatta başarının şartı düzenli yaşamak ve çok çalışmak, boş işler ile vakit geçirmemek. Uyku süresi 7 saati geçtiği zaman bu tembelliğe kaçıyor artık

Fikrini söyle

*