13 Kasım 2018

B2B Profesyonelleri E-Ticaret Platformlarına Yatırımı Arttırıyor

Forrester Research’ün yaptığı araştırmaya göre, B2B profesyonelleri 2015’teki en büyük yatırımlarından biri olarak e-ticaret platformlarını gösterdiler. 75 B2B profesyoneli ile yapılan araştırma 2014’ün ikinci çeyreği boyunca gerçekleştirildi.

Katılımcıların %61’i, e-ticaret platformları ile birlikte içerik yönetim araçlarını en büyük yatırım hedefleri olarak gösterdiler. Araştırmada bulunan diğer alanlar: sipariş yönetimi, finansal raporlama ve diğer back-end entegrasyon işleri (%56); mobil siteler ve uygulamalar (%52), ürün içeriği yönetim araçları (%40) ve çoklu kanal entegrasyonu (%36).

Karşılaştırma açısından baktığımızda, Internet Retailer dergisi de Temmuz ayında yaptığı benzer bir araştırmada e-ticaret platformlarını listesinin en başına %61,6 oranla koymuştu. Bu araştırmada hem B2B hem B2C profesyonelleri dahil edilmişti.

Forrester’ın ekim ayı raporunda B2B’lerin %67’si önümüzdeki yıl teknolojiye ayırdıkları bütçeleri arttıracaklarını açıklarken, yalnızca %2’si teknoloji bütçelerini düşürebileceklerini belirttiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*