13 Kasım 2018

B2B Şirketlerinin Yüzde 91’i İçerik Pazarlamasından Yararlanıyor [İnfografik]

içerik pazarlaması
Şirketler, daha büyük kitlelere hitap etmek için çeşitli pazarlama stratejileri üzerine yatırım yapıyor. E-posta ve retargeting gibi çeşitli pazarlama çalışmalarının yanı sıra içerik pazarlaması da markaların sıkça kullandığı stratejilerden biri.

Yapılan bir araştırmaya göre B2B şirketleri de içerik pazarlamalarına ağırlık veren şirketler arasında yer alıyor. B2B şirketlerinin %91’i içerik pazarlamasından yararlanırken, şirket CMO’larının da %68’i 2013 yılı içinde içerik pazarlamasına ayırdıkları bütçeyi artırdıklarını belirtiyor.

Yapılan içerik pazarlamalarının %82’si müşterilerle etkileşime geçmek için, %55’i satışları artırmak ve %44’ü de pazarı bilgilendirmek için yapılıyor. Trafiği artırmak için içerik pazarlamasından yararlananların oranı %43’ken, SEO için bu stratejiyi kullananlar %19’luk bir bölümü oluşturuyor.

Hazırlanan içeriklerin paylaşım yerlerine bakıldığında %87 ile sosyal medya birinci sırada gelirken, internet sitelerindeki makaleler %83, ebültenler %78 ve bloglar da %77’lik bir bölüm listenin devamını oluşturuyor.

B2B şirketlerinin en çok kullandıkları sosyal ağ ise %83 ile Linkedin. Linkedin’in ardından Facebook ve Twitter %80’lik bir kısmı oluştururken, Youtube kullananlar sadece %61’lik bir kısmı oluşturuyor. İnfografikte paylaşılan diğer bilgiler ise şöyle:

b2b içerik pazarlamaSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Ücret karşılığı bloglara tanıtım yazıları yazanlardan e-ticarette bir verim alınabilir mi ? Sağlam bir backlink kazanılabilir mi

  2. Sürekli link çıkışı yapan bloglara tanıtım yazısı yapıldığında gözle görülür düşmeler meydana gelebiliyor o yüzden reklam verilecek sitenin çok iyi incelenmesi gerekiyor bence.

Fikrini söyle

*