16 Aralık 2018

Babalar Gününde Hediyeler Fırsat Sitelerinden

80′den fazla ülkede araştırma, bilgi toplama ve analiz etme hizmetleri sunan Experian‘ın bir parçası olan PriceGrabber tarafından yapılan 2011 Babalar Günü Harcama Öngörülerini içeren araştırmasına göre bu sene birçok tüketici Babalar Günü alışverişini fırsat ve private shopping siteleri üzerinden yapmayı planlıyor.

ABD’de 2.950 kişi ile yapılan araştırmaya göre, araştırmaya katılanların %45’i bu sene Babalar Günü alışverişleri için önce fırsat sitelerini gezecek. Katılımcılara hangi fırsat sitelerini tercih edecekleri sorulduğunda ise %52’si Groupon, %29’u Google Offers, %20’si LivingSocial, %15’i ise Facebook Deals cevabını verdi.

Tüketicilerin artık alışverişlerinde ciddi fiyat araştırmaları yaptıkları ve tasarruf etmeyi ön planda tuttukları biliniyor. Araştırma katılımcılarına hangi tasarruf yöntemlerini kullanacakları sorulduğunda, %59’u alışverişlerini online olarak ve fiyat karşılaştırma sitelerini kullanarak yapacaklarını belirtti. %34’ü indirim mağazaları ya da outletlerden hediye alışverişlerini yapacaklarını iletirken, %18’i mağazaların web sitelerini ziyaret edip indirim kuponlarını bulmayı planladıklarını belirtti.

Araştırmada ortaya çıkan bir diğer veri ise tüketicilerin %50’sinin bu sene 25 ile 99 dolar arasında bir hediye bütçelerinin bulunduğu. Katılımcıların %22’si 100 ile 249 dolar arasında bir bütçe ayırmayı planlıyor.

Araştırmaya katılanların %11’i bütçelerinin geçen seneden daha az olduğunu belirtirken, %45’i geçen sene ile aynı bütçeye sahip olduğunu iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*