18 Kasım 2018

Online Mağazalar İçin Rakip Fiyat Karşılaştırma Sitesi BlackLocus Yatırımını 2.5 Milyon Dolar Arttırdı

Online mağazalara rakipleri ile fiyat karşılaştırma ve fiyatlarını pazara göre optimize etme hizmeti sunan BlackLocus yatırımını 2.5 milyon dolar arttırdığını açıkladı.

Kasım 2009’da Carnegie Mellon Üniversitesi’nde kurulan BlackLocus, müşterilerine satışlarını arttırabilmeleri için ürünlerini en iyi nasıl fiyatlandırabileceklleri konusunda destek sunuyor.

Online mağazalar, BlackLocus’un sistemine kayıt olduklarında, hangi ürünlerinin pazarın yukarısında ya da aşağısında fiyatlandırıldığını görüntüleyebiliyorlar. BlackLocus fiyatlandırma algoritması ürün fiyatlarını belirlerken, rakip fiyatları, satış oranı ve pazardaki faaliyeti hesaba katıyor.

BlackLocus yetkilileri, ürününüz pazar için en uygun fiyatta olduğu halde, rakiplerinizin ücretsiz kargo ya da kupon gibi farklı promosyonlar sunarak ürününüzün satışını etkileyebileceğini, BlackLocus’un rakipler tarafından sunulan promosyonları da takip ederek, satışları %15 ile %20 arasında arttırabildiğini belirttiler.

2.5 milyon dolarlık yatırımın firmanın ilk fon temini olduğu belirtilirken, yatırımın Teksas merkezli DFJ Mercury, Silverton Partners ve Pittsburg merkezli Innovation Works tarafından desteklendiği belirtildi.

Silverton Partners ortağı Morgan Flager, müşterilerin yeni fiyat karşılaştırma siteleri ile artık fiyat bilgisine çok daha rahat ulaştığını ve fiyat konusunda oldukça hassas olduklarını belirterek, BlackLocus ile online mağazaların rakip fiyatlarını da göze alarak pazara kendilerini çok daha rahat uyarlayabileceklerini iletti.

Yatırımın nasıl kullanılacağı BlackLocus tarafından belirtilmedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*