20 Kasım 2018

İngiltere’de Mobil Alışverişler 2021’e Kadar £19 Milyara Ulaşacak

Barclays Corporate tarafından yayınlanan bir araştırma, mobil ticaretin yıllar içerindeki hızlı büyüme beklentilerini açıkça ortaya koydu.

İngiltere’de 3000 tüketici ile yapılan araştırmaya göre, İngiliz mobil ticareti 2021 yılına kadar 19 milyar pounda ulaşacak.

10 yılda mobil ticaretin bu yıl olduğu düzeyin neredeyse 15 katı yukarısına çıkacağını araştırma ile öngördüklerini belirten Barclays Corporate yetkilileri, 2011 yılında mobil ticaretin 1.35 milyar pound dolaylarında kalacağını tahmin ettiklerini ilettiler.

Araştırmaya göre mobil cihaz kullanıcılarının %63’ü satın alımları esnasında mobil cihazlarını kullanıyorlar, fakat mobilden satın alım oranı buna rağmen %5’lerde kalıyor.

Tablet ve mobil cihazların hızla populerlik kazanması ile bu oranın katlanarak artacağını öngördüklerini belirten Barclays Corporate yetkilileri, mobil süpermarket alışverişlerinin İngiltere’de 300 milyon pound ile ilk sırada olduğunu belirtiyorlar.

Mobil süpermarket alışverişlerinin 2021’e kadar 5 milyar pounda ulaşacağın da paylaşan araştırma yetkilileri, elektronik ürünlerin 290 milyon pound ile mobil İngiltere mobil ticaretinde 2. sırada kaldığını paylaşıyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*