21 Kasım 2018

Başarılı E-Posta Kampanyaları İçin 4 Öneri

e posta

E-posta etkileşimi, tüketicilerin ne ile ilgilendiklerini ve e-posta pazarlama kampanyanıza nasıl tepki verdiklerini gösteren sinyaller içerir. Güçlü bir e-posta veri stratejisi, iti e-posta pazarlamasını kötü e-posta pazarlamasından ayıran yegane özelliktir.

Google ve Yahoo gibi günümüzün e-posta sağlayıcıları e-posta etkileşimini ölçümleyen algoritmalara sahipler. Bu algoritmalar aynı zamanda gönderdiğiniz e-postanın kullanıcının posta kutusuna mı yoksa spam klasörüne mi düşeceğini de belirliyor. Veri kullanıp içeriği zenginleştirmek ve e-posta pazarlama kampanyalarına değer katmaya çalışmak yerine çoğu pazarlamacı algoritmaların boşluklarını bulup, sanki iyi içerikli bir e-posta yolluyorlarmış gibi sistemi kandırma yoluna gidiyorlar. Ancak bir e-postanın gönderilmesi ile tıklanması veya okunması bambaşka şeyler. Google algoritmalarını atlatırsanız, tüketici değersiz e-postanızı okumadan siliyor.

Peki, doğru düzgün bir e-posta pazarlama kampanyası için neler yapmamız lazım?

Başlığı uzatın. 6 – 10 kelime arası başlıklı e-postaların açılma oranı (okunma değil) %21 iken, 11-15 kelimelik başlıklı e-postaların açılma oranı %14.

Aşırı görsel kullanmayın. Görsellerin konu ile ilgili olduğuna emin olun ve spam filtrelerine takılmamak için her görsel için en az iki satırlık metniniz olduğundan emin olun. Ayrıca artık e-postaların çoğunun mobil cihazlardan okunduğunu unutmayın.

Formata dikkat edin. Yukarıda dediğimiz gibi, e-postalar yalnızca masaüstü bilgisayarlarda değil, tabletlerde, cep telefonlarında, fabletlerde, küçük ekranlı ultra taşınabilir bilgisayarlarda okunuyor. Kullanıcılar okuyamadıkları bir e-postayı anında siliyorlar.

Kişiselleştirin. Kişiselleştirilmiş e-postalar %20 daha çok açılıyor. En azından gönderdiğiniz kişinin adı ve soyadı e-postada olsun. Bu bilgileri kullanmayacaksanız, kayıt sayfanızda neden bu bilgileri istiyorsunuz?Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*