21 Kasım 2018

Başarılı Girişimciler Nasıl Herkesten Farklı Düşünüyorlar?

Eğer girişimci olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk iş, bir girişimci gibi düşünmeye başlamak. Geçenlerde yazdığı bir LinkedIn paylaşımında, Visual Kiwi’nin Kurucusu Aravinth R. bu konuya parmak basmış ve girişimcilerin nasıl düşünmesi gerektiğine dair dört maddelik bir liste yayınlamış.

Aravinth

Yapabileceklerinizi düşünün

Başarılı girişimiler zayıflıklarını bilirler ve bunlara rağmen bir işe girmekten kaçınırlar. Bunun yerine mantıklı olarak neler yapabileceklerini bilirler ve fazla risk almadan işlerini gerçekleştirirler. Doğal olarak iş stratejinizi geliştirmek için daha önce yapmadığınız yeni işler de yapın, fakat çok fazla zarara neden olmamaya çalışın.

Müşterilerinizi düşünün

Sadık müşterileri çekmek için ilk yapmanız gereken ideal demografik grubunuzu bulmak. Kişilerin ihtiyacı olmayan bir ürünü piyasaya sürmek size yalnızca zaman ve para kaybettirmek haricinde bir işe yaramayacaktır. Büyük girişimciler, ürünlerini ya da hizmetlerini kime ve nasıl pazarlayacaklarını daha işin en başında düşünmeye başlarlar. Böylece zamandan ve kaynaklardan tasarruf ederler.

İstedikleri müşteri kitlesine ulaştıklarında başarılı girişimciler, müşterileri ile nasıl güçlü bağlar geliştirebileceklerini düşünürler. İyi bir girişimci, ürününü veya hizmetini her zaman müşterinin gözünden görebilmelidir.

Rekabeti düşünün

Akıllı girişimciler kendi işlerine odaklanırlar ama bir yandan da başkalarının ne yapmakta olduklarını gözden kaçırmazlar. Rakipleri analiz etmek hem neyle uğraştığınızı ortaya çıkartmaz, aynı zamanda eksiklerinizi ve hatalarınızı da ortaya çıkartır.

Hatalarınızı düşünün

Her ne kadar geçmişteki hatalara gömülmek iyi olmasa da, iyi girişimciler hatalarından ders çıkartmayı bilirler. Gerçek bir girişimci hatalarına üzülmez, tam tersine zararını kompanse etmek için alternatif yollar düşünür. Bir girişimci olarak hata kaçınılmazdır. Fakat hataları olumlu bir bakış açısından ele almak, uzun vadede kazandıracaktır.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. E-ticaret girişimcilerine stratejik projemiz olan ve sonuç odaklı çalışan platformumuzu tavsiye edebilirim.
    http://Www.alternatifpazarlar.com

Fikrini söyle

*