16 Aralık 2018

İngilizler Alışveriş Bütçelerinin %48’ini Onlineda Kullandı

Online ticarete en hızlı adapte olan ülkelerden biri olan İngiltere’de tüketiciler yeni bir araştırmaya göre artık alışveriş bütçelerinin neredeyse yarısını online alışveriş için kullanıyorlar.

İngiltere genelinde 1000 tüketici ile gerçekleştirilen BaseKit Platform araştırmasına göre, İngiliz tüketicilerin online ve offline alışveriş harcamaları birbirlerine oldukça yaklaşıyor.

İngiliz tüketicilerin haftada yaklaşık 2.4 saatlerini online alışveriş için harcadıklarını açıklayan araştırma yetkilileri, bu oranın offlineda 1.2 saat olduğunu, buna rağmen tüketicilerin offlineda onlinea göre daha fazla para harcadıklarını iletiyorlar.

Rakamların yine de birbirlerine oldukça yakın olduklarını da ekleyen araştırma yetkilileri, İngiliz tüketicilerin ayda ortalama 126 poundu offline, 116 poundu ise online ortamda harcadıklarını paylaşıyorlar.

İngiliz bayanların online harcama oranlarının %49.5, offline harcama oranlarının ise %50.5 olduğunu ifade eden BaseKit Platform araştırmacıları, bayanların aylık toplam alışveriş harcamalarının 212 pound, erkeklerinkinin ise 273 pound olduğunu belirtiyorlar.

Araştırmaya göre, İngiliz erkekleri offline alışverişe bütçelerinin %53’ünü ayırırken, onlinea %47’sini ayırıyor.

İngiliz bayanların online alışveriş yapmaya daha yatkın olduklarının ortaya çıktığı araştırmada, 55 yaş ve üstü İngiliz tüketicilerinin %86’sının online alışveriş yaptıkları da öne sürülüyor. İngilizlerin %60.5 kullanım kolaylığından, %53.4’ü ise fiyat avantajlarından online alışverişi tercih ettiklerini açıklıyorlar.

BaseKit Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris Winstanley, her yaş grubundaki İngiliz tüketicilerin artık online alışverişe daha sıcak baktıklarının belirlendiğini, buna rağmen yaş ortalaması daha yüksek olan kesimin online alışverişlerde öneminin hızla arttığını belirtiyor.

Winstanley, e-ticaret sitelerini kullanılabilirlik ve tasarım ayarlarını yaş ortalaması 55 ve üstü olan grubu da göz önüne alarak daha kolay bir hale getirmeleri konusunda uyarıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*