14 Aralık 2018

Batı Avrupa’da Online Alışverişte Lider Erkekler

CB Richard Ellis tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Batı Avrupa’da erkekler bayanların iki katı online alışveriş yapıyor.

CB Richard Ellis’in 10.000 Batı Avrupalı tüketici ile yaptığı araştırmaya göre, tüketicilerin %40’ı online alışveriş yapıyor.

Araştırmanın şaşırtıcı olan sonucu ise, erkeklerin online alışverişi bayanların neredeyse iki katı daha fazla oranda yapıyor olmaları.

Araştırmaya katılan bayanların ortalamada ayda 1 kere online alışveriş yaptıkları belirtilirken, erkeklerde bu oran 2,5 haftada bir olarak belirlendi. Ülke bazında ise en fazla giyim alışverişi yapan ülkeler %16 ile Almanya, %14 ile İsveç ve %12 ile İngiltere olarak belirlendi.

Katılımcıların sadece %33’ü ürünlere dokunamadıkları için online alışveriş yapmaktan vazgeçtiklerini belirtirken, tüketicilerin online ya da offline alışveriş yaparken en fazla önem verdikleri faktör tahmin edileceği üzere fiyat olarak belirlendi.

Batı Avrupa’da online alışverişlerin kazanç ile doğru orantılı olduğu da araştırmada ortaya çıkan sonuçlar arasında. Yüksek gelirli kesimin %61’i online alışveriş yaptıklarını belirtirken, daha az kazanç sağlayan kesimde bu oran %44 olarak belirtildi.

Araştırmada ortaya çıkan diğer sonuçlar arasında genç tüketicilerin kargo ücreti ve iade sorunları nedeni ile online alışverişten vazgeçebildikleri ve güvenlik korkusunun Batı Avrupa’da da tüketicileri online alışveriş yapmaktan alıkoyduğu bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*