14 Kasım 2018

Batman Saldırganı Silahları İnternetten Almış

Colorado eyaletinin Aurora şehrinde geçtiğimiz Cuma düzenlenen “Batman: The Dark Knight Rises” filminin galasında 12 kişinin ölümüne ve 58 kişininde yararlanmasına sebep olan saldırıyı düzenleyen James Holmes’un TacticalGear.com adlı internet sitesinden online alışveriş yaptığı açıklandı.

Internet Retailer‘ın haberine göre, eticaret sitesi TacticalGear.com’un CEO’Su Chad Weinman yaptığı açıklamada, saldırganın Temmuz ayı içerisinde, internet sitelerinden iki adet şarjör çantası, bir bıçak ve bir adet de hücüm yeleği satın aldığını belirtti. Yaptığı online alışverişe 306.79 Dolar ödeyen Holmes, 5 Temmuz’da satın almış olduğu ürünleri teslim aldı. Ancak saldırganın, TacticalGear.com’dan hiç bir silah satın almadığı belirtildi. New York Times‘ın haberine göre de, Holmes binlerce mermilik cephaneyi online alışverişle satın almış. Fakat Holmes’un hangi e-ticaret sitesini ya da sitelerini kullandığı hala bulunamamış.

Weinman, trajedinin yaşandığı sabah, medya ve hukuk kurumlarıyla olayla ilgili sahip oldukları tüm bilgileri paylaşarak ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını ve bu olay sonrasında internet sitelerine tepki gösteren sayısız e-posta ve telefon geldiğini söyledi.

Bu olayın, Amerika’da silahlanmanın ve internet üzerinden silah satın almanın oldukça kolay olduğunu bir kez daha gözler önüne sermesi bakımından Amerika’da yıllardır varolan kolay silahlanma konusunu tekrar konuşulur hale getirdi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*