20 Kasım 2018

Bayramda Kredi Kartıyla Alışverişe Dikkat: E-Ticarette Alışveriş Sepeti ve Online Ödeme Güvenli Olmalı

 

E-ticaret paketleri ve altyapı sektöründe faaliyet gösteren Bilginet’in satış ve pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Yücel, yaklaşmakta olan bayram öncesi internetten alışveriş yapacakları uyardı.

Online alışverişte kredi kartı güvenliği şart

Her yıl çift haneli sayılarla büyüyen ve 16 Milyon internet kullanıcısının yaptığı online alışverişle 20 Milyar TL civarında bir hacmin oluştuğu e-ticaret sektöründe bayram gibi özel günlerde alışverişin arttığını belirten Yücel online ödeme sistemleri güvenliğiyle ilgili şunları söyledi:

Sitede görülen ürünü sattıklarından emin olun

“E-ticaret sitelerinin güvenlik sertifikalarına dikkat edilmeli ve yapılacak ödeme karşılığında alınan hizmet veya ürünün birebir sitede ilan edilen şekilde olup olmadığı araştırılmalı. Tanınmış markaların ürünlerini alırken fiyat/kalite endeksi iyi incelenmeli. Orijinal ürün olup olmadığı sorgulanmalı. Seyahat veya bilet alımlarında ya da stoklu ürün tercihlerinde, ürünün var olup olmadığı konusunda yeterli bilgiye sahip olunmalı.”

E-ticarette güvenli altyapı önemli

3000’den fazla e-ticaret sitesinin kendi altyapılarını kullandığını ve Bilginet olarak online magaza güvenliği ile ödeme sistemlerinin entegrasyonu konusunda çok hassas olduklarını ifade eden Tolga Yücel sözlerini şöyle sürdürdü:

Meşru markalara rakip olan fırsatçılara dikkat

“Büyüyen e-ticaret sektöründe online alışverişin yoğun olduğu dönemlerde pazardaki markalarla ilgisi olmayan anlık fırsatçılar ortaya çıkabilir. Manevi duygularla yapılacak alışverişler başta olmak üzere, online alışverişte bu gibi dönemlerde mağdur olmamak için seçici olmakta yarar var. Bilginet e-ticaret altyapısı sağlayan bir firma olarak bize telefonla ulaşan kullanıcılara gerekli desteği sağlıyor. Bayramda kendi güvenli e-ticaret paketlerimizi kullanan firmaların ve üyelerimizin siteleri ile ilgili olarak gereken teknik destek ve bilgilendirme hizmetlerini sunuyoruz.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*