16 Kasım 2018

Ürün Yorumları Genç Tüketicileri Alışverişe Yönlendiriyor

Online alışverişte ürün yorumları artık pekçok tüketici için alışverişi kolaylaştıran bir etken haline geldi. Ürünün sadece resmini görüp, satın almadan önce dokunamayan tüketicilerin aynı ürünü deneyen kişilerden gelen yorumları diikate alması aslında oldukça anlaşılabilir.

Bazaarvoice tarafından yapılan yeni bir araştırma, ürün yorumlarının önemine dikkat çekerken, bu yorumlara en fazla önem veren kesimin ise online mecraları çok daha fazla kullanan, online medyada arkadaş edinmeye de daha yatkın olan genç tüketiciler olduğunu ortaya çıkardı.

18-34 yaş arası kesimin online alışveriş yaparken, sayfalara hem daha fazla yorum bıraktıklarını, hem de online yorumlara daha fazla önem vererek alışveriş yaptıklarını belirten Bazaarvoice, bu yaş grubunun kendi çevrelerinden gelen yorumları dikkate alma oranlarının %49, tanımadıkları diğer online kullanıcılardan gelen yorumları dikkate alma oranlarının ise %51 olduğunu açıkladı.

Bu grubun aksine, yaş aralığı 47 ile 65 arasında değişen tüketicilerin kendi çevrelerinden gelen yorumları dinleme oranları %66.

Araştırmada 18-34 yaş arası kesimin satın aldıkları ürünlerle alakalı pozitif ya da negatif yorumları daha çok paylaştıkları da belirtilirken, bu kitlenin %42’si ürünün satın alındığı sayfa haricinde, sosyal medyada da yorumlarını paylaştıklarını açıkladı.

Bu oranın 47-65 yaş arası kesimde %25 olduğu araştırma ile ortaya çıkarken, tüketici yorum sitelerinde yorum paylaşımı yapma oranı 18-34 yaş aralığında %25 iken, 47-65 yaş aralığında %21 olarak belirlendi.

Rapor, genç kesimin alışveriş oranlarının hızla arttığına da değinerek, bu kesimden yararlanmak isteyen online mağazaların güvenilir online ürün yorumları ile tüketicileri bünyesine çekebileceğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. almabak.com diye bir site çıktı ürün yorumları ve puanları için. Sanırım tatmin edici bir sonuç alırız bu site ile birlikte

Fikrini söyle

*