21 Kasım 2018

2015’te Çin Dijital Reklam Harcaması Toplamın %17’sine Ulaşacak

Çin, online ticaret büyüme hızı ile uzun süredir dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Boston Consulting Group tarafından yayınlanan yeni bir araştırma ise, ülkedeki online satış büyüme hızını tekrar gözler önüne seriyor.

Çin’de online satışların 2015 yılına kadar şu andaki satışların 3 katına çıkarak 360 milyar dolara ulaşağını öngördüklerini belirten araştırma yetkilileri, bunun 2015 senesindeki toplam satışların %10’unu oluşturacağını açıklıyorlar.

Online satışlarla beraber, online pazarlama faaliyetlerinde de rekor artış yaşanacağını açıklayan Boston Consulting Group, dijital pazarlama harcamalarının toplam reklam harcamalarının %17’sine denk geleceğini paylaşıyor.

Şu an 200 milyona yakın internet kullanıcısının bulunduğu belirtilen Çin’de, 2015 yılında 700 milyon internet kullanıcısının olacağının öngörüldüğü de raporda paylaşılan verilerden.

193 milyon internet kullanıcısı ile Çin’in ABD’yi geride bıraktığına değinen araştırma yetkilileri, 2015’te bu kesimin %47’sinin internetten alışveriş yapacağının tahmin edildiğini belirterek, 2011’de online pazarlamanın toplam pazarlamadaki yerinin %5 civarlarında olduğu, hızlı internet kullanımı ve online ticaret rakamlarındaki artış dolayısı ile bu oranın 2015’te %17’lere ulaşmasının oldukça olası olduğunu ifade ediyorlar.

İnternette yer alan bilgilerin güvenilirlik anlamında TV ve gazeteleri geride bıraktığı da raporda yer alırken, global hedefleri olan firmaların Çin’e adım atmasının önemi raporda vurgulanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*