18 Kasım 2018

Berlin Merkezli HelloFresh’e Milyon Dolarlık Yatırım

Müşterilerine online olarak taze meyve ve sebze satışı gerçekleştiren Berlin merkezli HelloFresh, Vorwerk Ventures’tan büyük bir yatırım aldı.

Girişimin kurucuları, aldıkları yatırımın maddi detaylarını açıklamak istemeseler de yakın kaynaklar bu rakamın 5 ile 10 milyon dolar arasında olduğunu öne sürüyor. Vorwerk‘in yanı sıra; Rocket Internet, Holtzbrinck Ventures ve Kinnevik gibi kuruluşların da HelloFresh’e destek verdiğini hatırlatalım.

2011 yılının Aralık ayında kurulan girişimden biraz bahsetmek gerekirse; üyelerine belirli bir ücret karşılığında haftalık veya günlük meyve, sebze ve diğer market ürünlerini paketler halinde gönderen HelloFresh, yalnızca Almanya’da değil, aynı zamanda; Hollanda, İngiltere, Avustralya ve ABD’de de kullanılabilir durumda. Girişimin bir diğer ilginç özelliği ise, örneğin; karnıyarık yapmak isteyen bir kullanıcıya gerekli malzemeleri tarifiyle beraber paket halinde göndermesi. Aslında, çalışan kesim için ciddi bir zaman tasarrufu sağlayabilecek olan şirket, kullanıcılar tarafından da oldukça ilgi görüyor.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da 1 milyonuncu siparişini teslim eden HelloFresh, 2013 yılında ise net satışlarını 10 katına çıkarmayı planlıyor. Şirketin hali hazırda; hem Berlin, hem de uluslararası ofislerinde 100’ün üzerinde çalışanı bulunmakta.

HelloFresh’in nasıl işlediğini daha ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*