19 Kasım 2018

Best Buy Müşterileri Ürünleri Fiziki Mağazada İnceleyip İnternetten Satın Almak İstiyor

Best Buy2o12 yılının 4. çeyreğinde online satışlarını yüzde 11 artıran Best Buy, 2013 ilk çeyreğinde de toplam satış hacmini artırmayı başardı. Yüzde 16’lık bir yükseliş yakalayan şirketin de elin fiziki ve online mağazaları arasındaki rekabeti fırsata çevirebilecek bir avantaj geçti. Çünkü tüketiciler, online mağazadan sipariş edecekleri ürünü fiziki mağazada inceledikten sonra satın alıyor. Başka bir ifadeyle, aynı şirketin farklı kanalları arasında showrooming etkisi yaratıyor.

Best Buy, Amerika’da showrooming‘den en çok etkilenen şirket konumunda. Potansiyel tüketicilerini özellikle Amazon’a uğurlayan şirket bildiğiniz üzere, showrooming’e savaş açmış ve kendisi gibi bu durumdan en çok etkilenen Walmart ile birlikte Amazon‘a fiyat eşitleme teklifi götürmüştü. Her ne kadar geçici bir sonuç olarak görülse de, bu atılan ilk adım şeklinde belirtilebilir.

Satış hacmi açısından Amerika’nın en büyük ilk 10 online mağazası arasında yer alan Best Buy’ın kendi kanalları arasındaki showrooming etkisine ise, tabi ki bir savaş açma niyeti yok. Best Buy İdari ve Finans Müdürü Sharon McCollan, bu durumun kendileri adına muhteşem bir avantaj olduğunu belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. sercan der ki:

    bu başlıkta bi yalnış olması lazım, tam tersi olmalı…

Fikrini söyle

*