19 Aralık 2018

Best Buy Online Mağazasının Formatını Ebay’e Benzetiyor

Amerikan elektronik devi Best Buy, bundan böyle online mağazasında sadece kendi ürünlerini satmayacak.

Daha önce Amazon ve Sears gibi markaların deneyip oldukça başarılı olduğu, Ebay‘in ise ana yapısı olan, diğer online mağazaların ürünlerini de sitesinde satma yöntemini denemeye başlayacak olan Best Buy, kendi bünyesinde satışı olmayan ürünlerin farklı mağazalar tarafından satılmasına olanak tanıyacak.

İlk etapta aralarında Buy.com, Wayfair.com, CametaCamera.com ve SF Planet gibi mağazaların da bulunduğu 8 online mağaza ile anlaşma yaptığını belirten Best Buy, BestBuy.com sitesinde sunulan ürünlerin böylelikle %33 artacağını belirtiyor.

Tüketicilerin uzun zamandır online mağazalarındaki çeşitliliği arttırmalarını talep ettiğini belirten Best Buy Başkan Yardımcısı John Thompson, bu şekilde ürün yelpazelerini hızlı bir şekilde genişlettiklerini iletiyor.

Bünyesinde satış yapacak olan mağazalardan ne kadar komisyon alacağı hakkında bilgi vermeyen Best Buy, mağazaların sadece Bestbuy.com’da bulunmayan ürünleri satmalarına izin vereceğini ekliyor.

Bünyesinde satış yapmak isteyen firmaları belirli standartlar dahilinde inceleyeceklerini belirten Best Buy’ın ilk etapta anlaştığı firmalar elektronik ürünleri satışı yaparken, firmanın bundan sonra ürün yelpazesi konusunda nasıl bir yol izleyeceği belirtilmiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*