13 Kasım 2018

Best Buy, Online Satış Rakamlarını Arttırmaya Devam Ediyor

best buySon zamanlarda e-ticaret haberlerine konu başlığı olmayı sıklaştıran Best Buy, atılımlarının meyvesini toplamaya başlıyor. 2012’nin 4. çeyreğinde 1,3 milyar dolar gibi ciddi online satış rakamlarına ulaşan şirket, satışlarını bir önceki döneme göre yüzde 11 arttırdı.

Açıklanan rakamlar şirketin beklentilerinin oldukça üstünde. 3. çeyrekte 431 milyon dolar online satış gerçekleştiren şirketin 2012 toplam satış rakamı 1,73 milyar dolara ulaştı ki bu birçok ülkenin toplam e-ticaret hacminden bile fazla. Kasım ayında online satışlarını yüzde 5 arttırmayı planlayan ve bundan fazlasını gerçekleştiren Best Buy’ın 2013 beklentileri şimdiden merak konusu olmaya başladı.

Best Buy‘ın geldiği bu başarılı noktada pazarlama girişimlerinin ve kendilerini mobil alışverişe entegre etmelerinin payı oldukça yüksek. Ayrıca rakip e-perakende sitelerine yönelik stratejileri de dikkat çekiyor. Showrooming’in en çok etkilediği fiziki mağazalardan biri olan şirket, geçtiğimiz ay Amazon ile fiyat eşitleme politikası üzerinde anlaşma sağlamıştı. 4 Mart’ta uygulamaya geçen anlaşma gereğince, Best Buy ve Amazon‘da yer alan ürünlerin fiyatları aynı olacak.

Mobil ve tablet yazılımların tüketici nazarında kredilerini arttırdığını belirten Best Buy CEO’su Hubert Joly, şu ana kadar online alışverişin getirdiği kar payının düşük olduğunu, mobil yazılımlar ile kalıcı ve yüksek bir pay elde ettiklerini söyledi.

Şu ana kadar 49 fiziki mağazasını kapatmak durumunda kalan Best Buy’ın bu yılda 10 mağazasının aynı kaderi paylaşacağı tahmin ediliyor. Toplam satış hacminin sadece yüzde 7.8‘ini oluşturan online satışların, yapılan yatırımların ardından alacağı payın artmasına ise kesin gözüyle bakılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*