19 Aralık 2018

Best Buy Yoğun Hediye Sezonunun Online Siparişleri ile Baş Edemedi

ABD’nin çılgın alışveriş sezonu Best Buy‘ın stoklarını tüketti. Özellikle sevdiklerine hediye almak isteyen tüketicilerin beklenenden yoğun siparişi ile karşılaşan Best Buy, bir kısım online siparişlerin iptal edildiğini açıkladı.

Bu haftasonu kutlanılacak olan Noel öncesinde firmaların cazip indirimlerinden yararlanmak isteyen tüketiciler, Best Buy’dan yaptıkları online alışverişlerde çeşitli sıkıntılar yaşadılar.

Tüketicilerin bir kısmı, online sipariş tamamlanıp ödeme alındıktan 3 – 4 gün hatta 1 hafta sonra e-mail adreslerine gelen “Sipariş ettiğiniz ürün stoklarımızda bulunmamaktadır” ibaresini ile karşılaştıklarını belirttiler. Noel sezonu için sipariş ettikleri hediyenin zamanında ulaşmayacağını öğrenen tüketiciler, Best Buy forumlarını negatif yorumlarla doldurdular. Best Buy’ın forumunda zor durumda kalan tüm tüketicilerin toplanıp The Wall Street Journal gazetesine gitmesini öneren tüketiciler bile bulunuyor.

Best Buy toplamda kaç siparişte sorun yaşandığını açıklamazken, yayınladığı bir basın bülteni ile tüm kullanıcılarına özürlerini iletti. Tüketicilerin durum hakkında bilgilendirildiklerini ileten firma, bakalım ilerleyen günlerde müşterilerinin kızgınlığını dindirebilecek mi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*