19 Aralık 2018

Best Buy’dan IT Firması Satın Alım Atağı

Best Buy, 167 milyon dolara küçük ve orta boyutta işletmelere cloud depolama, bilişim teknolojisi ve bilgi merkezi hizmetleri gibi hizmetler sunan mindSHIFT firmasını satın aldığını açıkladı.

ABD genelinde 10 seneden fazla bir süredir hizmet veren ve 5400 müşterisi bulunan firmanın, Best Buy’ın 2002 yılında satın aldığı teknik hizmeti Geek Squad kapsamında hizmet vereceği belirtilirken, mindSHIFT’in ismini koruyacağı ve 500 çalışanının Best Buy çalışanı olarak görevlerine devam edecekleri paylaşıldı.

Best Buy Kıdemli Başkan Yardımcısı George Sherman, mindSHIFT’in bünyelerine katacağı deneyim, yetenek ve teknik altyapı ile, Best Buy’ın hizmetlerinin global yaygınlığının daha rahat sağlanacağına inandıklarını iletti. Çok kanallı ticaret çalışmalarında bu satın alımın işlerini kolaylaştıracağı da Sherman tarafından paylaşıldı.

mindSHIFT CEO’su Paul Chisholm ise, Best Buy’ın küçük ve orta boyutlu işletmeler için IT hizmetlerini geliştirmeye kendini adadığını, bu stratejilerinde mindSHIFT satın alımının onlar için oldukça yararlı olacağına inandığını iletti.

Satın alımın bu senenin sonuna doğru tamamlanması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*