14 Kasım 2018

%20 Online Satış artışı ile Best Buy Offline Satış Kanalını Daraltmayı Planlıyor

ABD’de oldukça büyük alanlara yayılmış offline mağazaları ile bilinen elektronik ürün zinciri Best Buy, firmanın geleceğini online ticarette görüyor.

Mayıs 5’te sona eren ilk çerek verilerinde ortaya çıkan online satış artış oranı ile bu alandaki potansiyelin daha fazla farkına varan Best Buy, CEO’su Mike Mikan tarafından paylaşıldığına göre, offline mağazalarının sayısını ve boyutunu azaltarak hem masraflardan kısmayı hem de online alana daha fazla yatırım yapabilmeyi planlıyor.

Online ticaretteki büyüme hızının offlineı oldukça geride bıraktığına değinen Mikan, müşteri taleplerinin artık farklılaştığını, müşterilerinin talep ettikleri her kanalda onlara hizmet vermenin oldukça önemli olduğunu paylaştı.

Mikan aynı zamanda eticaretteki hızlı gelişmelere hazırlıksız yakalandıklarını da ifade etti.

Best Buy tarafından paylaşılan ilk çeyrek online ticaret büyüme hızı 2011 yılına kıyasla %20.

Firma toplam satışların ise bir önceki seneye göre %2.2 arttığını paylaşarak 11.36 milyar dolardan 11.61 milyar dolara çıktığını belirtti. Best Buy net kazancı ise %25.5 azalma göstererek 158 milyon dolara düştü.

Best Buy, e-ticarette kendilerini rakiplerinden ayrıştıracak yenilikler yapmak üzere çalıştıklarını da açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*