14 Kasım 2018

Beylere.com: Erkeklere Özel Dikey Alışveriş Sitesi

Erkekler için alışveriş, keyiften çok çoğunlukla mecburiyetten yapılan bir aktivite olarak düşünülür. Bir şeye ihtiyaç duyduğu zaman bir mağazaya gidip alışveriş yapan erkekler, internet alışverişlerini de bir o kadar kısa tutmaya çalışıyor genellikle. İhtiyacı olan ürünü bulduktan sonra ödemesini yaparak alışveriş sürecini tamamlamaya çalışan erkek tüketiciler, vakitlerini alışveriş için harcamak istemediklerinden dolayı, özellikle bir de iç çamaşırı, çorap gibi angarya olarak görünen alışverişleri yapmak zorunda olduklarında, bu süreci mümkün olduğunca çabuk sonlandırmak istiyorlar.

Mustafa Oral ve Murat Karakaş da bu sorunun farkına varıp kollarını sıvayan iki girişimci. Türkiye’de sadece erkeklere hizmet verme fikriyle yola çıkıp Beylere.com‘u kurmuşlar. Beylere.com erkekler için boxer, atlet, çorap, traş malzemeleri, kişisel bakım ürünleri ve seyahat paketleri sunan bir dikey e-ticaret girişimi. Mayıs 2012’de İstanbul, Ataşehir’de bir ofiste kurulan ve melek yatırımcıların finansal desteğini de alan şirket, 100 bin TL’lik bir sermayeyle kuruldu.

Kullanıcılar bu siteden iç giyim, çorap, traş malzemesi ve kişisel bakım gibi ürünleri satın alabiliyorlar; fakat sitenin asıl amacı erkekleri bu alışverişi sürekli yapmaktan kurtarmak için belli paketler halinde, kullanıcının belirlediği dönemlerde 3 ayda bir, yılda toplam 4 kez olmak üzere kullanıcıya bu ürünleri paket halinde göndermek.

Bu sayede erkek kullanıcılar yaptıkları tek bir alışverişle yıllık iç giyim, çorap gibi ürün ihtiyaçlarını karşılamış olacaklar ve yıl içinde belli dönemlerde de devamlı olarak bu ürünlerin yenileri gelmeye devam edecek. Kullanıcılar bu şekilde düzenli olarak paket gelmesini istediklerinde, sadece ilk sefere mahsus olmak üzere 6,99 TL’lik kargonu ücreti ödüyor. Diğer teslimatların kargo ücreti şirket tarafından karşılanıyor. Yani 4 alışverişin sadece ilkinde kargo ücreti ödemiş oluyorsunuz. Sitede şu an 5 farklı hazır kutu bulunmakta. Kullanıcılar isteklerine göre bu kutulardan kendilerine uygun olanları seçebiliyorlar.

Alışveriş yapmaktan hoşlanmayan ya da alışverişe zaman ayırmak istemeyen erkekler için oldukça yararlı bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. Bir kez alışveriş yaparak tüm yıl belli aralıklarla yeni ürünlere sahip olabilmek, online alışveriş yapan erkek tüketicilere oldukça cazip gelebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*