20 Kasım 2018

ABD Sosyal Medya Harcamaları 2016’da 9.8 Milyar Dolara Ulaşacak

Markaların online pazarlama ayağının hemen her dalında harcamaları hızla artarken, geçtiğimiz günlerde sizlerle payaştığımız BIA/Kelsey tarafından gerçekleştirilen yerel mobil reklam harcamaları raporundan sonra firma tarafından bu defa sosyal medya harcama raporu paylaşıldı.

Sosyal medya reklam cirosunun ABD’de ne hızla artacağını araştıran BIA/Kelsey, 2016 yılına kadar gerçekleştirilecek olan harcamaların 2011 yılı rakamı olan 3.8 milyar dolardan 9.8 milyar dolara ulaşacağını savundu. BIA/Kelsey raporuna göre sosyal medya cirosunun yıllık büyüme hızı %21 olacak.

Sosyal medya reklam harcama ve ciro artışlarında ana etkenin daha iyi planlanmış performans ve video gibi zengin formatların nasıl kullanılacağının daha iyi belirlenmesi olacağını açıklayan araştırma firması, yerel sosyal medya harcamalarının öneminin artacağını açıkladı.

Özellikle orta ve küçük boyutlu işletmelere sunulan self servis reklam hizmetinin bu firmaların sosyal mecraları daha iyi kullanmalarına yol açacağını da paylaşan BIA/Kelsey, bu uygulamaların yerel harcamaların artmasını hızlandıracağını belirtti.

BIA/Kelsey raporuna sosyal medya harcamalarında en fazla kullanılacak olan format display reklamları olacak. Bu formatın 2011 yılındaki harcama toplamının 3.6 milyar dolar olduğunu paylaşan firma, 2016 yılında sosyal medya display reklam harcamalarının 9.2 milyar dolara çıkacağını öngörüyor.

BIA/Kelsey raporuna göre display reklam dışında kalan reklam harcamaları ise 2016 yılına kadar 140 milyon dolardan 630 milyon dolara yükselecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*