18 Kasım 2018

BIC Angel Investments Üçüncü Yatırımını Kargoweb.com’a Yaptı

Kaan.Senol_Joachim.Behrendt_Tuncer.Gunes2
Geçtiğimiz aylarda Telefonkilifim.com ve GastroClub’a iki yatırım yapan BIC Angel Investments 2013 yılındaki üçüncü yatırımını Kargoweb.com‘a yaptı. İnternet üzerinden hizmet veren şirket yurtdışına pratik ve hesaplı bir şekilde kargo gönderim işlemlerinin yapılmasını sağlıyor.

Yapılan yatırım miktarı ise 250 bin TL olarak belirtiliyor. Bu yatırımın şirketin bilinirliğinin artırılması, şirketin büyüyerek, altyapısının geliştirmesi için kullanılacağını belirten BIC Angel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Kargoweb’in iş modelini inovatif bulduklarını ve şirketin şimdiden pazarda oldukça iyi bir konum elde ettiğini belirtiyor.

Kargoweb, yurtdışına evrak veya kargo gönderimi yapan KOBİ’ler, bireysel müşteriler ve öğrenciler için hesaplı ve pratik çözümler sunuyor. Şirket 220’yi aşkın ülke ve özerk bölgeye yapılan gönderi taşımalarını koordine ediyor ve Kargoweb grup mantığı ile hareket ederek, web tabanlı gönderi toplayan bir kargo şirketi olarak hizmet veriyor.

Kargoweb CEO’Su Kaan Şenol, Türkiye’nin 81 ilinden ve Avrupa’daki müşterilerinin Türkiye’den yurtdışına olan kargo gönderileri ile ilgili merak edilenler konusunda yardımcı olabilecek müşteri hizmetleri desteği sağladıklarını sözlerine eklerken, BIC Angel Investments’ın sadece sermaye yatırımından değil aynı zamanda bilgi birikiminden de yararlanabileceklerine değindi.

Kargoweb öncesinde Telefonkilifim.com’a 200 bin TL ve GastroClub’a 250 bin TL yatırımı bulunan BIC Angel Investments’ın bu yıl içinde toplam 1 milyon dolarlık bir yatırım hedefi bulunuyor.

Bu hafta Türk e-ticaret sektörü için oldukça hızlı başladı diyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere dün de Lidyana.com Alman Burda Grubu’ndan 12 milyon dolarlık yatırım almış ve Alman devi şirketin %22’sine ortak olmuştu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*