10 Aralık 2018

Bilet Sitesi Fandango’nun %23 Satışı Mobilden

Amerika’nın en büyük online sinema bileti satışı yapan sitelerinden biri olan Fandango, 2012’nin ilk çeyreğinde mobil satışlarında oldukça büyük bir artış yakaladı.

Bu güne kadar 24 milyon defa indirilen mobil uygulaması ile kullanıcılara en yakın sinema salonlarını ve istedikleri filmin en yakın gösterimini bulma şansı sunan Fandango, mobil uygulaması ile gelen satışların 2012’nin ilk çeyreğinde bir önceki seneye kıyasla %23 arttığını açıkladı.

12 yıllık tarihinin en iyi satış skalasına ulaştıklarını belirten Fandango, satışlarının geçen seneye kıyasla %127 arttığını, mobil cihazlar üzerinden gelen satışların bunda büyük etkisinin olduğunu belirtti.

Sitesine gelen aylık ziyaretçi sayısında ise %58’lik artış olduğunu açıklayan firma, aylık ziyaretçi sayısının mobil ve online sitelerinde toplamda 33 milyon kişiyi bulduğunu paylaşarak, lokasyon bazlı uygulamalarının katkısının altını çizdi.

Fandango, biletini sattığı sinema salonu firması sayısında %19’luk artış yaşandığını da belirtirken, mobil alınan biletlerin basılmadan okunabilmesine olanak tanıyan bir uygulama başlattıklarını ekledi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*