19 Kasım 2018

Biletbilet.com: Taksitli Online Uçak ve Otobüs Bileti Satış Sitesi

Online uçak ve otobüs biletlerini taksitle alma imkanı sunan Biletbilet.com, Kerem ve Dağhan Çeboğlu kardeşler tarafından hayata geçirilen ve son dönemlerde dikkat çeken bir internet girişimi.

2011 yılının Aralık ayında açtıkları fiziki acenteleriyle, aslında bu işin temellerini de atmış olan girişimciler, Mayıs ayına kadar hem işi öğrenme hem de internet sitesi ile ilgili planlamalar yapma fırsatı buldular. Bu süreçte TÜRSAB belgelerini de alan Biletbilet.com kurucuları, firmalarla gerekli sözleşmeleri yaptıktan sonra, Kasım sonu itibarıyla sitelerini aktif hale getirdiler. Biz de girişimleri hakkında daha detaylı bilgi almak amacıyla kurucu ortaklardan Dağhan Çeboğlu ile irtibata geçtik.

Başlangıç aşamasında, kurucuların haricinde 3 kişilik bir satış ve satış sonrası destek ekibine sahip olan Biletbilet.com, bunun haricinde yazılım ve tasarım konusunda da profesyonel bir ekiple çalışıyor. “Hızlı bilet, kolay bilet” sloganını benimseyen sitede, ziyaretçilerin daha hızlı şekilde bilet almalarını sağlamak amacıyla herhangi bir üyelik sistemi bulunmuyor. Ayrıca firma, tüm işlemleri kendi sistemleri üzerinden gerçekleştirdiği için, bilet iptali veya değişikliği gibi durumlarda tur şirketine gerek kalmadan, kullanıcıya kendi sistemlerinden yardımcı oluyor ve herhangi bir yere yönlendirmiyor. Girişimin, satışını gerçekleştirdiği uçak ve otobüs firmalarıyla da belirli bir komisyon oranı üzerinden gelir elde ettiğini belirtelim.

Çeboğlu: “Ülkemizde hem uçak hem de otobüs biletini aynı sitede satan çok sayıda firma yok, ancak BiletBilet.com adresinde bunların her ikisi de mevcut. Ayrıca sadece birini satan sitelerin çoğunda taksitlendirme seçeneği bulunmuyor.”

İlk aylarda uçak ve otobüs bileti kategorisinde bilinen ve güvenilen bir site olma amacını taşıdıklarını belirten Dağhan Çeboğlu, satış öncesi ve satış sonrası destekleriyle, müşteri memnuniyetinde öne geçmeyi hedeflediklerini vurguluyor. Tanıtım ve pazarlama olarak öncelikle arama motoru reklamlarına ağırlık verdiklerini açıklayan Çeboğlu, bunun yanı sıra Facebook ve Twitter’ı da aktif olarak kullanmayı planladıklarını belirtiyor: “Yavaş ama sağlam adım atmak istiyoruz. Sonrasında bize katkı sağlayacak televizyon, radyo ve billboard reklamlarıyla da marka bilinirliğini artırmayı planlıyoruz. Şu an için bütün bu çalışmaların planlamasını ve bütçesini hazırlamış durumdayız.”

Çeboğlu: “Müşterilerimiz online satış dışında, istedikleri takdirde telefonla da sistemdeki tüm firmaların otobüs veya uçak biletlerini tek çekim veya taksit fırsatlarıyla satın alma şansına sahip.”

Yaz itibariyle aylık 250.000 tekil ziyaretçiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Dağhan Çeboğlu otobüs bileti kategorisinde; Ulusoy, Varan, Kamil Koç ve Anadolu gibi 65 adet firmaya ek olarak, uçak bileti satışında ise yurtiçi ve yurtdışından birçok hava yolu firmasının biletini satışa sunduklarını ifade ediyor. İlkbahar aylarında mobil platformlarda da hizmet vereceklerini açıklayan Çeboğlu, genel anlamda bilet kategorisinde hem uçak hem de otobüs bileti satıp, ikisine de taksit yapan ilk ve tek site olduklarının altını çiziyor.

Oldukça sade olan site tasarımları, bilet alma işlemini kolaylaştırması ve üye olmadan satın alma opsiyonu sunması, BiletBilet.com’u bir adım öne çıkaran unsurlardan. Özellikle iş ve okul hayatının yoğunluğundan bilet alma işlemini erteleyen ve bu sebeple zor durumda kalan internet kullanıcılarının işini kolaylaştıran Biletbilet.com, fiziki acentaya da sahip olmanın avantajıyla,  satış öncesi ve sonrasındaki her türlü desteği ana firmayla iletişim kurmadan kendi sistemleri içerisinden gerçekleştirebiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. ozgur der ki:

    keşke biraz da somut bilgiler ve rakamlar verseydiniz, iyi olurdu.

  2. İlker Ç. der ki:

    Sorunsuz bir şekilde satın alma yaptığım bir firma. Tavsiye ederim.

  3. ibrahim der ki:

    Sitenin anlasılır olması ve tek aramada hem ucak hemde otobus seferlerınde bırden fazla fırmanın onume lıstelenmesı gercekten buyuk kolaylık ayrıca satın alma ıslemı bıter bıtmez satın alınan bıletle ılgılı bılgıler ve e-bilet in hemen maıl adresıme gelmesıde ne kadar pratık ve hızlı bır sıte olduklarının gostergesı Ayrıca taksıt secenegınıde unutmadan soylemek ıstıyorum benm gıbı ogrencıler ıcın buyuk avantaj …

Fikrini söyle

*