19 Kasım 2018

Biletix Makyajını Tazeledi: Yeni Logo ve Yeni Tasarım Yayında

Türkiye’nin online bilet satışı konusundaki popüler şirketi Biletix, 2013 yılı ile beraber tasarımında ve logosunda değişikliğe gitti. Ancak bu değişiklikleri ufak birer makyaj tazelemesi olarak değerlendirmek mümkün. Aşağıdaki satırlarda ve ekran görüntülerinde hem önceki tasarımlarla olan minör farklılıkları hem de Facebook’ta görüşlerini aldığımız okuyucularımızın yeni logoyu beğenip beğenmediklerini öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde de fark edeceğiniz üzere Biletix‘in satın alma ekranında büyük bir değişiklik bulunmuyor. Hatta ana sayfada da dikkat çekecek değişikliklerin olduğunu söylemek pek mümkün değil. Satın alma ekranında seyirci yerleşimi, bilet fiyatları ve tarih gibi bilgiler sayfa içinde aynı şekilde düzenlerini koruyorlar.


Yeni dizaynda asıl önemli olan ise Biletix’i 2006 tarihinde satın almış olan dünyaca ünlü bilet kesim şirketi Ticketmaster’ın tasarımına uyum sağlanmış olması. Hem logoda Biletix’in altında yer verilen “Ticketmaster Türkiye” ifadesi hem de logonun italik formunun ABD merkezli şirketinkine benzer olması not edilmesi gerekenler. Ticketmaster‘ın kendi sitesiyle de iskelet olarak uyumlu olan yeni Biletix tasarımındaki en dikkat çekici farklılık ise Biletix’in arka planında yer alan farklı renklere sahip prizma çalışması.

Biletix Genel Müdürü M. Kemal Erdine: 2012’nin son günlerinde daha güvenli bir alışveriş ortamı sunabilmek adına kredi kartı ve nakit seçeneklerine ek olarak kullanıcılarımıza, Turkcell ve BKM’nin mobil cüzdan uygulamalarını da sunmaya başladık. Yeni yılda da hizmetlerimize ekleyeceğimiz yeni uygulamalarımızla kullanıcılarımızın daha renkli bir yıl geçirmeleri için karşılarında olacağız.

Öte yandan Biletix’in değişen logosu da epey ilgi çekti ve konuşuldu diyebiliriz. Eski logolarından farklarını aşağıdaki basit görsel çalışmamızda inceleyebileceğiniz yeni italik formdaki logo yukarıda da belirttiğimiz gibi Biletix’in Ticketmaster ile paralel formda hizmet verme stratejisinin bir uzantısı olarak dikkat çekiyor. Facebook’taki takipçilerimizden aldığımız yorumlara göre ise genel olarak Biletix’in yeni logosunun pozitif bir izlenim yaratmadığını söyleyebiliriz ancak her yeni logoda olduğu gibi bu değerlendirmelerin normal olduğunu da eklemek gerekiyor. Zaman içinde alışmak mümkün olacaktır.

Türkiye’nin internetten alışveriş anlamında en büyük ve eski oyuncularından olan Biletix’in yeni tasarımını ve yeni logosunu ister aşağıdaki yorum kısmımızda isterseniz de Facebook sayfamızdaki ilgili post’ta değerlendirebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*