13 Kasım 2018

Bilginet ve ETİCAD Kullanıcıları Bayram Öncesi Uyardı

Bilginet A.Ş ve E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Erdem, yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesinde internetten online alışveriş yapacakları uyardı.

Her yıl çift haneli rakamlarla büyüyen, yaklaşık 9 Milyon internet kullanıcısının yaptığı online alışverişle 14 Milyar TL civarında bir hacmin oluştuğu e-ticaret sektöründe, Kurban Bayramı gibi dönemlerde yoğunluğun ve alışverişin arttığını belirten Erdem, “Seyahat, hediyelik eşya, giyim başta olmak üzere kurbanlık alımı da dahil çok çeşitli ürün internetten alınacak. Tüketicilerin bazı temel hususlara dikkat etmesi gerekir” dedi.

Yeni nesil e-ticaret kavramını geleceğin ticaret tanımlaması olarak bugünden hayata geçirdiklerini söyleyen Bilginet A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Erdem, “E-ticaret sitelerinin güvenlik sertifikalarına dikkat edilmeli. Hangi sertifikaları var? Ayrıca yapılacak ödeme karşılığında, alınacak hizmet veya ürünün birebir sitede ilan edilen şekilde olup olmadığı iyice araştırılmalı. Tanınmış markaların ürünlerini alırken, fiyat/kalite endeksi iyi incelenmeli. Orijinal ürün olup olmadığı sorgulanmalı. Seyahat veya bilet alımlarında, ya da stoklu ürün tercihlerinde, ürünün var olup olmadığı konusunda yeterli bilgiye sahip olunmalı” diyerek dikkat edilecek temel hususları tanımladı.

Üç binden fazla internet sitesinin kendi altyapılarını kullandığını, Bilginet olarak sitenin güvenliği, ödeme sistemlerinin entegrasyonu konusunda çok hassas olduklarını ifade eden Ercüment Erdem, “Her büyüyen sektörde, bazen alışverişin yoğun olduğu dönemlerde piyasa oyuncularının dışında fırsatçılar ortaya çıkabilir. Manevi duygularla yapılacak alışverişler başta olmak üzere, online alışverişte bayram kurbanı olmamak için seçici olmakta yarar var. Biz, e-ticaret çözümü sağlayan bir firma olarak, ayrıca dernek bünyesinde de bize telefonla ulaşan kullanıcılara bilgi desteği sağlıyoruz. Bu bayramın arifesinde de kendi güvenli e-ticaret paketlerimizi kullanan firmaların ve üyelerimizin siteleri ile ilgili doğru yönlendirmeler yapmayı hedefliyoruz” dedi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Güvenlik tabii ki çok önemli ama öncelik sitelerin iyi ve stabil çalışmasıdır, insanlar doğru dürüst çalışmayan e-ticaret sitelerinden alışveriş yapamazlar, o yüzden Ercüment Bey önceliği yapmış oldukları paket programların doğru düzgün çalışması konusuna vermesini, sonrasında da güvenlik uyarılarında bulunmasını tavsiye ediyorum.

  Yazan: Bilginet’den hizmet alan birisi

 2. İbrahim der ki:

  Ercüment bey,

  Sizlerinde dediği gibi internetten alışverişin çok yoğun olduğu dönemler vardır. Bu dönemler yapılan kampanyalarla desteklendiğinde çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Ancak geçen bayramda yaptığımız kampanyalar bilginet’in altyapısında yaşanan ödeme problemi nedeniyle maalesef hiçbir sonuç alamadık.
  e-ticaret siteleri için kişiye özel interaktif e-mail marketing hizmetinin ne kadar önemli olduğunu sizler de çok iyi bilirsiniz, ayrıca bu konu ile ilgili eticaretmag’de defalarca makaleler yayınlamıştır.
  Ancak bilginet sisteminden üye bilgilerini ve alışveriş bilgilerini alabileceğimiz webservis veya api hizmet olmadığı içinde bu tür hizmetlerden maalesef yararlanamıyoruz.

 3. yasin der ki:

  biraz salladı

Fikrini söyle

*