19 Aralık 2018

Bir Girişim Nasıl Gelişiyor: JetŞube

Yaklaşık 9 ay önce başlayan JetŞube, Murat Saç ile Emrah Işıklı’nın girişimleri. İkisi de uzun yıllardır çeşitli e-ticaret projelerinde yer alarak hem yurt içi hemde yurt dışı pazarındaki girişimlerin içerisinde bulunan girişimciler, projelerini mevcut iş yerlerinden bağımsız olarak artan zamanlarında yürütüyorlar.

Bugüne kadar edindikleri tecrübeleri ve iletişim halinde oldukları KOBİlerin fikirleri doğrultusunda internet üzerinden tahsilat yapma ihtiyacının önemli boyutlarda olduğunu ve her geçen gün arttığını gözlemlemişler. Bu ihtiyaca cevap vermek üzere JetŞube’yi hayata geçirmişler.

jetsube1

JetŞube temel olarak işletmelerin hızlı ve güvenli bir şekilde, zamandan ve mekandan bağımsız olarak ödeme alabilmelerini sağlamak için mobil cihaz uyumluluğu ve kullanıcı deneyimi ön planda tutularak tasarlanmış pratik bir tahsilat sistemi.

Bir örnek vererek konunun daha iyi anlaşılmasına çalışalım: Müşterilerine eğitim hizmeti veren ve aynı zamanda eğitim araç ve gereçleri satan orta ölçekli bir işletme olduğunu düşünelim. Bu işletme sunduğu hizmetler ve sattığı ürünler için internet üzerinden ödeme almak istediğinde aşağıdaki belirli başlı yöntemleri tercih edebilir;

 • Bankalardan sanal pos hizmeti alabilir.
 • PayU, iPara ya da İyzico gibi alternatif pos hizmetlerinden yararlanabilir.
 • PayPal kullanabilir.
 • Mail Order ile internetten aldığı ödeme bilgisini offline olarak tamamlayabilir.

İşletme hangi yöntemi tercih edecek olursa olsun, bu yöntemi kullanacağı bir altyapıya ihtiyaç duyacaktır.

Bu ihtiyacı hızlı, güvenilir ve basit bir şekilde karşılamak için JetŞube devreye girmekte. JetŞube ile işletmeler bir e-ticaret sitesi işletme zorlukları ile karşılaşmadan, minimum iş gücü harcayarak ödemelerini internet üzerinden alabilirler. Ödemeleri bekletilmeden direkt olarak kendi hesaplarına aktarılır ve bunun için işlem bedeli ya da komisyon ödemezler.

Sadece ödeme alabilmek değil, aynı zamanda aldığı ödemeleri iptal etmek, iade etmek, raporlamak, analiz etmek, taksitlendirmek gibi pek çok özellik işletmelere sunuluyor.

Proje şuan için tamamen ücretsiz olarak hizmet veriyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda uygun gelir modellerini kurabilmek için doğru zamanın gelmesini bekliyorlar.

JetŞube hakkında daha fazla bilgi almak için sunum dosyasını indirebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Mehmet der ki:

  Tebrik ederim, yapmayı planladığım projeyi gerçekleştirmişsiniz. Çok dinamik ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip.
  Sitenizde Hangi ERP ve Muhasebe programları ile entegre olduğunu yazarsanız daha aydınlayıcı olabilir.
  çalışmalarınızın devamını dilerim

  • Merhaba Mehmet Bey,

   JetŞube esnek altyapısı sayesinde tüm muhasebe ve ERP yazılımları ile uyumludur. İstemiş olduğunuz formatta xml ya da excel çıktıları alarak entegre edebilirsiniz.

   Eğer bir API üzerinden entegrasyon istiyorsanız entegrasyon dökümanınızı iletmeniz durumunda size memnuniyetle yardımcı olabiliriz.

 2. Musatafa Yılmaz der ki:

  İşletmeler için çok faydalı olacaktır, herkes eticaret sitesi ile boğuşmak istemeyebilir, yerinde bir bakış açısı ile güzel bir ürün ortaya çıkarmışsınız ancak fiyatlandırma konusunda nasıl bir yol izleyeceğinizi merak ediyorum. Ayrıca kullanıcılara ne kadar süre ile ücretsiz hizmet verdiğinizi öğrenebilir miyiz?

  • Mustafa Bey merhaba,

   JetŞube şu an için tüm kullanıcılarımıza ücretsiz hizmet vermektedir. Ücretlendirme konusunda kullanıcılarımızdan gelecek geri bildirimler doğrultusunda paket karmaşasına sebep vermeden, kullanıcılarımızı yormayacak ekonomik çözümler üretmeye çalışacağız.

 3. Gerçekten önemli bir ihtiyacı karşılayan bir proje olmuş. Başarılar diliyorum.

 4. Latif Çakıroğlu der ki:

  Güzel düşünce, kullanılabilirliği yüksek hoş tasarım. Tebrikler, bir süredir bu kalitede girişim göremiyorduk…

Fikrini söyle

*