14 Kasım 2018

Bir Yılda 15 Milyar Dolarlık İşlem Yapan Square, Yeni Ödeme Cihazını Tanıttı

stand stand
Geçtiğimiz yaz aylarında Starbucks’tan 25 milyon dolarlık yatırım alan mobil ödeme sistemi Square, son bir yıl içinde 15 milyar dolarlık işlem yaptığını açıkladı ve bu rakamlara Starbucks üzerinden gerçekleşen işlemler dahil değil. Şirketin geçtiğimiz yılki toplam işlem hacmi 5 milyar dolar seviyelerindeydi.

San Francisco’da düzenlenen basın konferansında Square CEO’su ve Kurucu Ortağı Jack Dorsey, yeni geliştirdikleri Square Stand’ı da basına tanıttı. Bu araçla beraber mobil ödeme sistemlerini fiziki mağazalara da getirdiklerini belirten Dorsey, eski yazar kasaların yerini Square Stand’a bırakabileceğinin üzerinde durdu.

Şu ana için ABD’deki perakendecilere 229 dolar karşılığında satışa sunulacak olan ürün iPad ile entegre olarak çalışıyor. Bugüne kadarki işlemler ele alındığında Square üzerinden gerçekleşen işlemlerin %50’sinin iPad üzerinden gerçekleşmesi, şirketin iPad üzerine çalışmalar yapmasında etkili oldu.

Square Stand, şirketin mobil ödeme cihazıyla da uyumlu olarak çalışıyor ve bunun yanı sıra gerçek zamanlı bir analitik ve raporlama gibi hizmetler de sunuyor. Square Stand bir tezgah ya da masaya sabitlenebildiği gibi mobil olarak da kullanılıyor. Cihazın üzerinde kredi kartının manyetik alanını okuyan bir kısım bulunuyor ve müşteriler ödemelerini buradan yapabiliyorlar.

Dorsey, Square Stand ile mağaza sahiplerinin eski ve pahalı yazar kasalardan kurtularak yeni ve daha modern bir sisteme geçebileceklerini belirtirken, bu cihazın şirketin mağazalar için ürettiği ilk cihaz olduğunu da dile getirdi.

Square Stand’ın şu an ön siparişleri başladı ve 8 Haziran’dan itibaren teslimatlara başlanacak ve test amaçlı olarak bugünden itibaren ABD’de 30 farklı bölgede 13 perakendecinin mağazalarında Square Stand kullanılmaya sunuluyor. San Francisco, New York, Los Angeles ve Seattle bu mağazaların bulunduğu bölgelerden bazıları.

Square Stand’ın tanıtım videosunu da aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*