21 Kasım 2018

Birchbox, JolieBox’ı Satın Alarak Avrupa’ya İlk Adımını Attı

Amerika merkezli kozmetik ve güzellik ürünleri satan Birchbox, Parisli benzer bir firma olan JolieBox‘ı satın aldı. JolieBox ile artık Fransa, İngiltere ve İspanya’da da hizmet verecek olan Birchbox ilk satın almasını da böylelikle gerçekleştirmiş oldu.

Birchbox, aylık olarak kullanıcılarına ürün örnekleri (sample) gönderiyor ve kullanıcılar da bu deneme ürünlerinden beğendiklerini Birchbox’tan satın alabiliyor. Eğer beğenmezlerse de bir ay sonra yeni örnek ürünler yine kapılarına geliyor.

JolieBox da tam olarak aynı sistem üzerine çalışıyor ve Birchbox’ın kuruluşundan bir yıl sonra kuruldu. Forbes‘un haberine göre, Birchbox’ın kurucuları Hayley Barna ve Katia Beauchamp yaptıkları bu satın almayla beraber Avrupa’daki kullanıcılara ve işletmelere ulaşarak hem ABD’deki hem de Avrupa’daki satışlarını arttırmayı planlıyorlar. Ancak şirket tarafından bu satın almayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Katia Beauchamp geçen seneye kıyasla aylık büyüme oranlarının %20 arttığını ve 100 binden fazla üyeleri olduğunu belirtti. 2010 kurulan şirket 2012’in nisan ayına kadar sadece kadınlara yönelik ürünler satıyordu; fakat bu nisan ayında erkekler için de ürün hizmetine başlayan şirket böylelikle kullanıcı profili olarak da sadece kadınlara hizmet veren bir şirket olmaktan çıkmış oldu.

Birchbox from Birchbox TV on Vimeo.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Cahit der ki:

    Türkiye’de de LilaKutu.com ve VanillaClub.com siteleri BirchBox klonu. Avrupa büyük buraya kadar sıçraması mümkün mü acaba.

    İşin ilginç yanı, şahsen JolieBox’ı daha sevmeme rağmen, tüm Avrupa’da daha yaygın ve satın alınabilir durumdaki Rocket Internet girişimi GlossyBox -ki Türkiye’de açılamadan kapanan bir girişim- tercih edilmemiş olması da ayrı keyif verici.

Fikrini söyle

*