17 Kasım 2018

Birleşik Krallık’taki Tüketicilerin Yüzde 25’i Kargo Ücretlerinden Şikayetçi

Birleşik Krallık’ta online alışveriş yapanların %25’i kargo ücretlerinin pahalı olmasından şikayet ediyor olsa da her 10 kişiden 4’ü de ertesi gün teslimat için ekstra ücret ödemeyi kabul ediyor.

Online alışverişin istenen yerde ve istenen bir zamanda kolaylıkla yapılabiliyor olması birçok insanı kalabalık alışveriş merkezlerinden ve mağazalardan kurtarıyor. Trimble‘ın yaptığı araştırmaya göre, kullanıcıların %36’sının online alışverişi tercih etmesinin en önemli sebebi daha kolay ve pratik olması.

Econsultancy‘nin Trimble’ın araştırmasına dayalı raporunda, %20’lik bir kesimin kalabalık mağazalara girmemek için, %15’inin de yoğun iş tempoları nedeniyle online alışverişi tercih ettikleri ortaya çıktı. Birçok insanın online alışverişi daha uygun fiyatlar bulmak için kullandığı da bu araştırmada ortaya çıkan sonuçlardan bir diğeri. Kullanıcılar ortalama olarak 4,65 dolarlık kargo ücreti ödeme konusunda da memnunlar. Böylece kendi araçlarını kullandıklarında harcayacakları yakıt masrafından kurtulmuş oluyorlar.

Raporda belirtilenler arasında, kargoların teslimatındaki hataların da düzeltilmesi gerektiğine dair konular ön plana çıktı. Teslimat sırasında evde kimse yoksa 13 teslimatçıdan sadece ikisi tekrar teslimat yapılabilmesi için bir kart bırakıyor, bir tanesi bir telefon numarası bırakıyor ve ertesi gün teslimatı tekrar deniyor. Geriye kalanlar ise ürünleri hiç bir bilgi kartı olmadan bir komşuya bırakıyor ya da kapının veya posta kutusunun önüne bırakıyor. Kullanıcıların şikayette bulundukları bir diğer durum ise, teslimatı yapan kuryelerin kaba davranıyor olmaları.

E-ticaret şirketlerinin birçoğu hala kullanıcılarına ürünlerinin kargo detaylarını sunamıyor olsalar da, hem taşıyıcı şirketlerin hem de e-ticaret firmaların önümüzdeki dönemlerde bu duruma el atması ve kullanıcıların karşısına belli çözümlerle çıkmaları bekleniyor. Bu çözümler getirildikten sonra ve kargo ücretlerinin de daha makul seviyelere getirilmesiyle ya da ücretsiz yapılmasıyla daha da çok insan online alışverişi tercih edebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*