22 Kasım 2018

BiTaksi’ye Sosyal Güvenlik Güncellemesi

Son zamanlarda sosyal ve geleneksel medyada artan, özellikle telefonla aranarak taciz edilen kişilerin vakaları, mobil uygulama geliştiricileri de harekete geçirdi. Özellikle hizmet sağlama platformu işlevi gören mobil uygulamalar, platformu kullanan iki tarafın da (müşteri ve satıcı) işini kolaylaştırmak ve iletişimi hızlandırmak için kimi zaman telefon numaralarının karşılıklı görünmesini sağlıyorlar. Bunun, sosyal ve kişisel güvenlik açılarından büyük bir tehdit oluşturabildiğini fark eden uygulamalar, güncellemeler çıkartıp telefon numarası bilgisi paylaşımını tek taraflı olarak kullanıcının seçimine bırakıyorlar. Bu tür uygulamalardan en çok kullanılanlardan biri ise BiTaksi.

Aranmak_istemiyorum

Akıllı telefon uygulaması BiTaksi’nin yeni güncellemesi, telefon numaraları gözükmeden sistem içi mesajlaşmaya olanak sağlıyor.

Güncelleme, sürücü tarafından aranmak istemeyen yolcuların, taksi şoförleriyle uygulama üzerinden numara gözükmeden yazılı mesajlaşmasına olanak veriyor.

BiTaksi kullanıcısı “Bilgilerim” ekranı altında yer alan “Aranmak İstemiyorum” seçeneğini işaretliyor, sürücü telefonunda yolcuyu arama butonu yerine mesajlaşma butonu çıkıyor. Yolcu uygulaması tarafında ise her koşulda hem arama hem de mesajlaşma seçeneği çıkıyor. Böylece dileyen müşteri isterse sürücüyü arayabiliyor. Güncellemede ayrıca, yolcular ve şoförlerin hızlı mesajlaşabilmesi için hazır mesaj menüsü de bulunuyor.

Facebook ile kolay bağlan

aranmak_istemiyorum2

Ayrıca yeni güncellemede, Facebook ile Üye Ol seçeneği ile BiTaksi hesabının Facebook hesabına bağlanmasını ve bilgilerin otomatik doldurulmasına olanak sağlıyor. Kullanıcı Facebook ile üye değil ise Bilgilerim ekranından “Facebook Hesabımı Bağla” dedikten sonra Giriş Yap ekranında Facebook ile Giriş Yap ile hesaba giriş yapılabiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] kadar detaylı şekilde bilgileri alınarak sisteme kaydediliyor. Hatta geçtiğimiz hafta yapılan yeni bir güncelleme ile artık isteyen kullanıcılar aranmaksızın, sadece mesaj aracılığı ile de taksicilerle […]

Fikrini söyle

*