16 Kasım 2018

Bitcoin ile Satın Alınabilecek 10 Fantastik Ürün ve Hizmet

Son günlerin trendlerinden sanal para birimi Bitcoin, gerçek dünyada da geçerli olmaya başladı. Geçtiğimiz hafta içinde Bitcoin ATM ile kullanıcıların karşısına çıkan Dollar Vintage, kullanıcılara gerçek dünyada da Bitcoin’leri kullanıp, transfer edebilme imkanı sunuyor. Bu gelişmenin yanı sıra Expensify adlı şirketin, kişilerin işleriyle ilgili gider masraflarını Bitcoin’lere çevirerek kullanıcıların hesaplarına yatırmaya başlaması Bitcoin trendinin kullanıcılar arasında yaygınlaşmasına olanak sağlayan etkenler arasında yer alıyor.

Bunların yanı sıra bir hafta içinde 100 dolardan 250 dolara fırlayan sanal para birimi, bu hafta tekrar düşüşe geçti. Bu düşüş Bitcoin meraklılarının kafasında soru işareti oluşturmuş olsa da, kullanıcılar bu para birimini gerçek dünyada da kullanmaya devam ediyor.

bitcoin-money
Bitcoin’in dış dünyada ilginç kullanım alanları bulunmakta. Bunlar arasında en çok bilineni, Bitcoin’ler bulunduğunuz ülkenin para birimine dönüştürebiliyorsunuz. MtGox.com üzerinden kullanıcılar Bitcoin’lerini bozdurabiliyorlar.

Coinabul.com
Tüketiciler, değerli metalleri Coinabul.com adlı internet sitesinden Bitcoinler karşılığında satın alabiliyorlar.


Seyahat sırasında da Bitcoinleri kullanmak mümkün. Howard Johnson Otelleri’nin birinde kalmak istediğinizde Bitcoin’lerinizle ödeme yapabiliyorsunuz.

Alpaca Products for Bitcoins
GrassHillAlpacas.com‘dan alpaka yünüyle yapılmış çorapları Bitcoin ile satın almak mümkün.

pizza
Yemek alışverişlerinde de bazı siteler Bitcoin’leri kabul etmeye başladı. PizzaForCoins.com adlı siteden Bitcoin’lerle Dominos Pizza sipariş verebiliyorsunuz.

gun
Bitcoin’ler her zaman iyi ürünler için kullanılmıyor. Bitcoin’lerle Tor Network’ündeki gizli sitelerden silah satın alabilmek de mümkün. Rahat ve kolay bir şekilde para transferinin yapılabiliyor olması, Bitcoin’in itibarını lekeleyebilir. Bu tip silah ve benzeri ürünlerin ticaretinde kullanılabilmesi ve bu para biriminin herhangi bir hükümet ve kurum tarafından denetlenmiyor olması, bu tip sorunları beraberinde getirebilir.

illegal-drugs
Bitcoin aracılığıyla silahın dışında bir de uyuşturucu maddeleri satın alabilmek de mümkün. The Silk Road, Bitcoin karşılığında uyuşturucu madde satın alımının gerçekleştiği yerlerden biri.


Bitcoin karşılığında gerçek olmayan silahlarda satın almak mümkün. PocketArtillery.com‘da satışa sunulan minyatür savaş toplarını Bitcoin ile almak mümkün.


Bitmit.net adlı bir açık artırma sitesinde bir keçi 2,009 Bitcoin karşılığında satışa sunuldu.

porsche
Bitcoin ile satılan en ilginç ürünlerden biri de Texas’taki bir ailenin 300 Bitcoin karşılığında sattığı Porsche Cayman olabilir.

house
Son olarak bir aile, 400.000 dolar değerindeki evlerini satışa çıkarttıklarında ödeme seçenekleri arasında Bitcoin’i de kabul ettiklerini belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] Bitcoin ile neler satın alınabilir şuradan bakabilirsiniz. […]

Fikrini söyle

*