21 Kasım 2018

Güney Kıbrıs’ta Bir Üniversitede Bitcoin İle Harç Ödeme Dönemi Başlıyor

bitcoin-universite-odemeleri
Güney Kıbrıs’ta bir üniversite, öğrencilerin okul ücretlerini Bitcoin ile ödemelerine imkan tanıdı. Böylelikle tüm dünyada etkisini gitgide artıran Bitcoin, ilk kez eğitim sistemine de girmiş oldu.

Güney Kıbrıs’ta 5.000’den fazla öğrencisiyle eğitime devam eden Nicosia Üniversitesi, öğrencilerinin sanal para birimiyle yaptıkları ödemeleri bu bahar döneminden itibaren kabul edeceğini duyurdu. Bitcoin’in sıradışı dalgalanmaları muhtemel bazı sorunları yanında getirse de, Nicosia Üniversitesi’nin bu hamlesi özellikle uluslararası öğrencilerin ödemeler konusunda yaşadığı sıkıntıları hafifleteceğe benziyor.

Nicosia Üniversitesi sadece Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmekle kalmayıp, yine bu bahar döneminde Sanal Para Birimi Lisans Programı’nı da başalatacaklarını açıkladı. Üniversite bu sayede Güney Kıbrıs hükümetini, Bitcoin ticareti, bankacılığı ve bu para birimiyle ilgili süreçlerde ülkeyi merkez bir konuma çekmeye teşvik ediyor. İlk Bitcoin ATM’sinin de Güney Kıbrıs’ta açıldığı göz önünde bulundurulursa, ülke Bitcoin konusunda bir merkez olmaya aday.

Son olarak Bitcoin’in son dönemlerdeki çıkışına değinecek olursak bu hafta içinde sanal para birimi ilk olarak 600 dolara sonra da 900 doların üzerine çıkarak internet üzerinde kendinden oldukça konuşturmuştu. Bu hızlı çıkış tabii ki çok uzun sürmedi ve Bitcoin bugün tekrar 600 doların altına düştü.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*