15 Kasım 2018

Bizde.com’da Kapıda Ödemeli Alışveriş Dönemi

İkinci el ya da sıfır ürünlerin sahipleri tarafından satışının yapıldığı bizde.com, Türkiye’deki ilan sitelerinin daha önce yapmadığı bir uygulama ile kullanıcıların karşısına çıkıyor ve “Kapıda Ödemeli Alışveriş” dönemi ile şirket, alıcı ve satıcılara özel fırsatlar sunarak üyelerinin hizmet vermeye hazırlanıyor.

Peki “Kapıda Ödemeli Alışveriş” nasıl çalışıyor? Alıcı kişinin satın aldığı ürün kargo ile kendisine teslim ediliyor ve ürün bedeli de bu esnada kargo görevlisi tarafından tahsil edildikten sonra ürünü satan kişiye aktarılıyor. Alıcılar bu sayede satın aldıkları ürünleri görebilicekler, siparişi verdikleri ürünün belirtilen özelliklere sahip olup olmadığını, sağlamlığını ve çalışıp çalışmadığını kontrol edebilecekler. Sonrasında da güvenli bir şekilde ödeme yapma fırsatı bulacaklar.

Bu sistem müşterinin satın alma işlemini onaylamasından sonra satıcının siparişi kargoya vermesiyle başlıyor ve sipariş kargo ile alıcıya ulaştırıldığında kargo görevlisinin nakit veya kredi kartı ile ürün bedelini tahsil etmesiyle de son buluyor.

Bilgisayar ve eletronikten giyim ve ayakkabıya kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesi olan bizde.com’un bu yeni özelliği ile Türkiye’de benzerleri arasında daha önce denenmemiş bir ödeme şeklini kullanıcılara sunuyor. Yalnız tüm ürünlerde kapıda ödemeli alışveriş uygulaması şu an için geçerli değil. Hangi ürünlerin bu uygulamaya dahi olduğuna ise bizde.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Online alışverişi daha yeni yeni kullanmaya başlayanlar için oldukça etkili bir uygulama olacağa benziyor; çünkü yeni kullanıcılar ödeme yaptıktan sonra ürünlerin kendilerine ulaşıp ulaşmayacağından korktukları için alışveriş yapmaktan çekinip, satın almaktan vazgeçebiliyorlar. Bu özellik online alışveriş yapmaktan uzak duran kullanıcıları bu sektöre dahil etmek için iyi bir yöntem olarak değerlendirilebilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*