19 Kasım 2018

Mobil Ticaret İçin Görsel Arama Teknolojisi Geliştiren Blippar’a 54 Milyon$ Yatırım

blippar 2Reklam ve açılış sayfalarında müşteri etkileşimini artırarak mobil ticaretin önünü açan artırılmış akıllı sanal gerçek uygulamaları tasarlayan ve artırılmış gerçeklik destekli eğitim programları geliştiren Blippar, Inc. 54 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Malezya’nın stratejik yatırım fonu Khazanah Nasional Berhad’ın sağladığı yeni yatırım, Blippar’ın 2011’deki lansmanından bu yana gerçekleştirdiği büyümenin en önemli adımını oluşturuyor.

Dijital pazarlama için basit bir fotoğrafı bile interaktif yapmak mümkün

Blippar başta mobil cihazlar olmak üzere tüm platformlar için sanal, artırılmış ve karma gerçeklik alanlarında deneyimli yazılımcılarla çalışıyor. Bu amaçla artırılmış gerçeklik, derin makine öğrenimi ve programlama teknolojilerinde uzman değerli mühendisleri San Francisco’daki ARGE merkezinde istihdam ediyor. Blippar yeni yatırımla San Francisco’daki ARGE merkezinde yapılan çalışmalarını hızlandıracak. Böylece mobil müşterilerle diğer kullanıcıların akıllı takılar ve mobil cihazlar gibi nesnelerin interneti çözümlerini anadilden bağımsız olarak, sadece görsel iletişim ile kullanmasını kolaylaştıracak.

Blippar Türkiye kurucu CEO’su Zehra Öney, Blippar Türkiye’nin 2014 yılında kurulmasından bu yana dünyadaki Blippar ofisleri arasındaki yaratıcı kampanyalarıyla öne çıktığını söyledi. Öney, Türkiye’nin gelecek vaat eden meraklı ve araştırmacı nüfusu sayesinde üst sıralarda olduklarını vurgulayarak yeni yatırımdan Türkiye’nin büyük pay alacağını belirtti.

İlgili yazı: İyzico Üye İşleri İçin En Yeni Mobil Uygulamasını Kullanıma Sundu

blippar 3

Herkesin anlayabildiği görsel ortak dille mobil cihazları kullanmak artık daha kolay

Blippar kurucu ortağı ve CEO Ambarish Mitra da yatırım turunun tamamlamasıyla ilgili şu bilgileri verdi: “2016 bizim için çok önemli bir yıl olacak. Bu yıl sadece ekibimizi büyütmekle, teknolojimizi geliştirmekle ve sunduğumuz ürün sayısını artırmakla kalmıyoruz. Aynı zamanda fiziksel dünya için gerçek bir görsel arama motoru geliştirmeye hız kazandırıyoruz. Bu son yatırım ile en yetenekli mühendisleri kendimize katmaya ve kurumsal müşteri sayımızı artırmaya devam edeceğiz. Marka ortaklarımız için eşsiz kampanyalar yaratmayı ve insanların anadilleriyle almış oldukları eğitimden bağımsız olarak basit görsel etkileşimle erişebilecekleri yeni uygulamalar geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Evrensel dijital pazarlama dili

San Francisco ve Mountain View ofislerinde görevli 60 mühendise ek olarak dünyanın dört bir yanındaki 14 ofiste 300’den fazla mühendis çalıştıran Blippar, yeni yatırımı kullanarak mühendislik ekibini büyütmeyi, yeni hizmetler sunmayı ve uygulamalardaki zengin içerikleri geliştirerek görsel tarama kapasitesini artırmayı hedefliyor.

Yeni yatırım Blippar’ın görsel aramayı dünyadaki tüm kullanıcılar için vazgeçilmez bir alışkanlığa dönüştürmesini sağlayacak ve markaların da dijital pazarlama ile mobil ticarette yeni müşteriler kazanmasını kolaylaştıracak. Blippar daha şimdiden 65 milyondan fazla kullanıcıdan oluşan küresel portföyü ile dünyanın en büyük şirketleriyle işbirliği yapmış bulunuyor. Bunların arasında Nestlé, Condé Nast, TIME Inc., Procter & Gamble, Kraft, Heinz, Universal Pictures, Coca-Cola, PepsiCo, Disney ve Jaguar gibi şirketler de bulunuyor.

Blippar 54 milyon dolarlık yatırımı kullanarak eğitim sektöründeki varlığını geliştirecek ve sınıf dersliklerini etkileşimli görsel öğrenim deneyimiyle, yani sanal gerçeklikle güçlendirmek isteyen eğitimciler için de tercih edilen platform olmak üzere yeni pilot uygulamaları hayata geçirecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*